czwartek, 27 styczeń 2022 13:48

Co warto wiedzieć o spawaniu MIG/MAG i TIG?

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
spawanie TIG na Śląsku spawanie TIG na Śląsku Źródło: unsplash.com Licencja: https://unsplash.com/license

Już od bardzo długiego czasu do łączenia ze sobą elementów metalowych wykorzystuje się spawanie. Warto mieć świadomość, że metod spawania jest naprawdę wiele.

Każda z nich wykorzystywana jest w innej sytuacji, w zależności od rodzaju spawanych materiałów, a także efektu, jaki ma zostać osiągnięty. Każda z nich ma również swoje wady i zalety. Chcesz dowiedzieć się więcej lub interesuje cię spawanie MIG na Ślasku? Zapraszamy do lektury!

Spawanie metodą MIG/MAG - co to jest?

Odpowiednie dobranie techniki do wykonywanego łączenia pozwala zapobiegać błędom i nieprawidłowościom w strukturze samej spoiny. Spawanie metodą MIG/MAG polega na spawaniu metodą łuku elektrycznego, który wytwarza się między elektrodą topliwą, czyli drucikiem, a spawanym materiałem. Dodatkowo w czasie podawania drutu podawany jest również gaz osłonowy, który ma za zadanie osłaniać drut i łuk. Różnica między metodami MIG i MAG jest taka, że w przypadku tej pierwszej gaz osłonowy jest gazem chemicznie obojętnym. Natomiast w przypadku metody MAG wykorzystuje się gaz chemicznie aktywny, na przykład dwutlenek węgla. Powyższe metody wykorzystuje się przede wszystkim do spawania elementów ze stali niskowęglowych, kwasoodpornych, nierdzewnych, czy też stopowych.

Co warto wiedzieć o metodzie TIG?

Metoda TIG, podobnie jak MIG i MAG wykorzystuje łuk elektryczny. W tym przypadku mamy jednak jedną drobną zmianę. Spawanie TIG wytwarza go przez nietopliwą elektrodę wolframową w otulinie gazu obojętnego. Dodatkowo metoda TIG nie wymaga czyszczenia po zakończonym spawaniu i nie ma wytrąceń. Jest to stosunkowo popularna metoda spawania, jednak coraz częściej zostaje wypierana przez inne techniki. Wykorzystywana jest przede wszystkim do spawania stali nierdzewnej oraz tytanu, miedzi czy aluminium. Potrzebujesz konstrukcji spawanej z nietypowych materiałów lub zależy Ci na jak najwyższej jakości spoin? Warto skorzystać z usług specjalistów od spawania metodą TIG!

Spawanie Katowice - jak znaleźć profesjonalną firmę?

Wybór wykonawcy do spawania nie jest prostym zadaniem. Żeby było przeprowadzone w odpowiedni i trwały, a zarazem bezpieczny sposób, potrzebny jest nie tylko odpowiedni sprzęt, ale i kwalifikacje. Zarówno spawanie TIG na Śląsku, jak i spawanie MAG na Śląsk warto zlecić specjalistom z Biura Inżynierskiego Konstruktor. Posiadają oni duże doświadczenie i odpowiednie uprawnienia do spawania wszystkimi powyższymi metodami, czyli MIG, MAG i TIG. W ich ofercie można znaleźć spawanie w Rudzie Śląskiej i w pozostałych miastach aglomeracji z dojazdem do klienta!

Wyświetlony 1362 razy