piątek, 30 grudzień 2022 17:56

Przygotuj się do wiosny, zamów nowe meble ogrodowe

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
meble wypoczynkowe na taras meble wypoczynkowe na taras Źródło: pexels.com Licencja: https://www.pexels.com/photo-license/

Z utęsknieniem wypatrujesz pierwszych ciepłych, wiosennych promieni słońca? Na ten moment przyjdzie nam jeszcze poczekać kilka miesięcy.

Czas ten można jednak dobrze wykorzystać, rozglądając się za nowymi meblami na taras lub do ogrodu. Przedstawiamy najchętniej kupowane komplety mebli ogrodowych, które szczególnie opłaca się kupić zimą. Mają wtedy niższą cenę oraz są dostępne znacznie szybciej niż początkiem wiosennego sezonu. Nie wiesz, na jaki komplet mebli ogrodowych się zdecydować? Skorzystaj z naszych wskazówek.

Tanie meble ogrodowe

Jeżeli twoim priorytetem jest niska cena, polecamy meble wypoczynkowe na taras wykonane z metalu oraz syntetycznego rattanu. Są one lekkie, a jednocześnie bardzo wygodne. Najczęściej kupowanym zestawem jest okrągły stolik ze szklanym blatem oraz 4 lub 6 wygodnych krzeseł ogrodowych. Takie meble nie wymagają żadnej specjalnej konserwacji, są łatwe w przechowywaniu i odporne na czynniki atmosferyczne.

Drewniane meble wypoczynkowe na taras

Meble ogrodowe wykonane z drewna cieszą się dużą popularnością, głównie ze względu na swoją trwałość i atrakcyjny wygląd. Są to zwykle ławki, ławeczki, leżaki i krzesła, a także ławy i stoliki. Decydując się na drewniane komplety ogrodowe, pamiętajmy, że wymagają one okresowej impregnacji, która zabezpiecza drewno przed penetracją wilgoci. Meble drewniane są zwykle cięższe od metalowych, dlatego do ich przenoszenia zawsze przyda się druga osoba.

Eleganckie komplety mebli ogrodowych

Coraz więcej osób decyduje się na zestawy mebli ogrodowych utrzymane w eleganckim stylu. Charakteryzują się one prostymi kształtami i wysokimi walorami użytkowymi. Są przy tym wygodne w siedzeniu i nie sprawiają żadnych trudności w eksploatacji. Często można do nich dokupić dedykowane poduszki lub materace ze zdejmowanymi obiciami, które można wyprać. Eleganckie meble technorattanowe nadają się nie tylko na taras domu lub mieszkania, ale również stosowane są w ogródkach restauracyjnych, a także nad hotelowymi basenami.

Luksusowe komplety ogrodowe

Wszystkim wymagającym klientom polecamy luksusowe zestawy wypoczynkowe, obejmujące rozkładane leżaki plażowe, wygodne kanapy i fotele, a także stoły i stoliki. Do produkcji mebli tarasowych wykorzystuje się zarówno naturalne drewno, jak i połączenie tworzyw sztucznych ze stalą lub aluminium. Co jest lepszym wyborem? Każdy z tych materiałów ma swoje zalety, a przy podejmowaniu decyzji warto kierować się walorami użytkowymi, jak i tym, jak bardzo dany zestaw nam się podoba i czy dobrze się komponuje z otoczeniem.

Wyświetlony 638 razy