piątek, 26 sierpień 2022 16:29

Meble ogrodowe, które przetrwają cały rok – co wybrać?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Bazkar.pl. Bazkar.pl. pixabay

Koniec sezonu wakacyjnego nie oznacza, że musimy rezygnować ze spędzania czasu na świeżym powietrzu. Jeśli do dyspozycji mamy przydomowy ogród, wykorzystajmy to! Wolne chwile niech będą miejscem na rozrywkę, aktywność fizyczną i czas, który z bliskimi, znajomymi lub nawet w pojedynkę spędzimy na łonie natury.

 

Potrzebne nam jednak wygodne meble ogrodowe, na których będzie można usiąść i chwilę odpocząć, dać wytchnienie ciału. To także okazja na relaks i leniwe chwile, które również są nam potrzebne. Jak jednak dobrać meble ogrodowe, by nadawały się do użytkowania również poza sezonem letnim?

Meble z tworzyw sztucznych – nie tylko na lato

Przede wszystkim warto szukać wśród mebli z tworzyw sztucznych. One bowiem najmniej są narażone na niekorzystne działanie czynników zewnętrznych. Te wykonane z surowców naturalnych raczej nie przetrwają jesieni i zimy, jeśli zostaną wystawione na działanie opadów, niskiej temperatury i wilgoci.

Gdy do dyspozycji mamy meble ogrodowe z plastiku, możemy liczyć na ich lekkość i łatwość przenoszenia. To zaś oznacza, że znajdziemy kompromis między możliwością użytkowania, np. jesienią, a zachowaniem ich funkcjonalności oraz walorów estetycznych. Wystawmy ze schowka lub garażu krzesło czy fotel ogrodowy, do tego mały stolik, jeśli nawet w niepogodę przyjdzie nam chęć, by zamiast w zamknięciu i patrząc się w sufit spędzić czas w przydomowym ogrodzie. Po zakończonym relaksie lub spotkaniu ze znajomymi wystarczy meble z powrotem schować.

Meble technorattanowe – najtrwalsze z dostępnych

Jeszcze ciekawszym rozwiązaniem są meble ogrodowe z technorattanu, które można nabyć w sklepie Bazkar.pl. Bazują one bowiem na specjalnie wzmocnionym tworzywie sztucznym. Wizualnie do złudzenia przypominają produkty z rattanu, ale ich trwałość jest nieporównywalna do żadnych innych. Choć należą do najdroższych produktów z kategorii mebli ogrodowych, to zdecydowanie są warte swojej ceny. Co nam zaoferują?

Technorattan jest odporny na uszkodzenia i nie poddaje się działaniu warunków atmosferycznych. Nie traci na swoich właściwościach ani estetyce mimo działania zarówno wysokiej, jak i niskiej temperatury. Niestraszne mu opady deszczu czy śniegu, mróz oraz silne promieniowanie słoneczne. Tak wykonane meble ogrodowe posłużą nam zatem przez okrągły rok.

Z ich atutów wymienia się łatwość utrzymania w czystości. Nie imają się ich bowiem plamy z tłustego jedzenia czy kolorowych drinków, które pojawiają się na stole podczas wspólnych imprez. Wystarczy usunąć je wilgotną ściereczką. Mamy zatem propozycję mebli, które będą z nami długi czas, a użytkowanie nawet jesienią i zimą nie spowoduje ich niszczenia.

Wybierz meble zgodnie ze swoimi wymaganiami

Wybór mebli ogrodowych na rynku jest bardzo duży. Nawet teraz można znaleźć ciekawe promocje i wyprzedaże. To świetny moment, by pomyśleć, jaki zestaw spełni nasze oczekiwania i przyda się nie tylko w sezonie wakacyjnym. W końcu z ogrodu chętnie korzystamy przez cały rok!

Wyświetlony 720 razy