wtorek, 28 grudzień 2021 19:51

Jaką kosę akumulatorową kupić?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Kosa akumulatorowa Kosa akumulatorowa

Podkaszarki są często wybieranymi sprzętami do pielęgnacji ogrodu. Ich niewątpliwą zaletą jest kompaktowy kształt, niska emisja hałasu i niewielka waga.

Praca z takim sprzętem jest wygodna i przyjemna. Podkaszarka na akumulator pomaga w skróceniu trawy w problematycznych dla kosiarki miejscach, czyli np. przy ogrodzeniach, obrzeżach trawników, wokół drzew i krzewów.

Podkaszarka akumulatorowa- jaką wybrać?

podkaszarka akumulatorowa

Podkaszarka akumulatorowa jest propozycją bardziej ekologiczną, cichszą i lżejszą, aniżeli produkty spalinowe. Wybierając model na baterie, nie trzeba mieć wcale dostępu do źródła zasilania, czy też być ograniczonym zasięgiem przewodu. Podkaszarka do trawy akumulatorowa zasilana jest wyjmowaną baterią o różnej pojemności, jest więc ona najważniejszym elementem sprzętu. Dużą popularnością w sklepie narzedzia24na7.pl cieszą się zwłaszcza podkaszarki i kosy akumulatorowe marki Dedra. Na co zwrócić uwagę wybierając dany model?

  • bateria- a więc czas pełnego naładowania akumulatora i maksymalny czas pracy na jednym ładowaniu. Od tego parametru zależeć będzie wygoda pielęgnacji terenu zielonego. W przypadku większej powierzchni ogrodu, najlepiej zdecydować się na bardziej pojemną baterię. W razie potrzeby można oczywiście zakupić dodatkowy akumulator, który można w prosty sposób wymienić i kontynuować pracę.
  • elementy tnące- podkaszarki akumulatorowe są wyposażone w żyłkę i noże z tworzywa sztucznego albo metalowe. Model z żyłką poradzi sobie podczas przycinania traw i niewielkich chwastów. Żyłkę po jej zużyciu można bez trudno wymienić na nową. Jej grubość musi być dopasowana do aktualnych potrzeb. Kosa akumulatorowa z nożami tnącymi polecana jest do zadań bardziej wymagających. Za jej pomocą można pozbyć się cienkich gałązek krzewów albo stwardniałych łodyg chwastów.
  • szerokość koszenia- czyli zasięg pracy elementów tnących. Im ten parament jest większy, tym można sprawniej pozbyć się wszystkich chwastów czy też przyciąć trawę. Wiele modeli umożliwia również regulację szerokości koszenia.
  • waga- sprzęty te są wyjątkowo lekkie, dzięki czemu nawet dłuższa praca z nimi jest komfortowa. Podczas wyboru urządzenia, warto jednak zwrócić uwagę na ten parametr. Podkaszarki akumulatorowe Dedra ważą jedynie ok 2 kg-3kg.
  • ergonomia- istotne jest to, czy dany model został dobrze wyprofilowany, ma regulowany chwyt albo pasy czy szelki mocujące.
  • kształt głowicy- sprzęty te mają okrągłą albo trójkątną głowicę. Te z okrągłą pracują cicho, sprawnie i nadają się do przycinania trawy. Te z trójkątną są pomocne w trudniejszych zadaniach, gdyż dzięki nim można modelować i przycinać nawet twarde łodygi.

Gdzie sprawdzi się kosa akumulatorowa?

kosa akumulatorowa - zestaw

kosa akumulatorowa - zestaw

Kosa na akumulator jest wydajnym sprzętem, który nie generuje tyle hałasu co model spalinowy. Takie urządzenie polecane jest do wyższych zarośli, trawy, chwastów, jak i żywopłotów i krzaków. Mocna kosa elektryczna akumulatorowa poradzi sobie z cięższymi zadaniami, ponadto ze względu na jej mobilność, można nią dotrzeć nawet do trudno dostępnych miejsc. Kosa akumulatorowa nadaje się do miejsc gęsto porośniętych, terenu namokniętego i nierównego.

Wyświetlony 1223 razy