środa, 17 listopad 2021 15:30

Dlaczego warto kupić i gdzie stosuje się pompy głębinowe?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Pompy głębinowe Pompy głębinowe ogrody24.pl

Na działkach, na których nie ma możliwości podłączenia się do sieci wodno-kanalizacyjnej, jedynym wyjściem jest wykopanie studni.

 

Pompa głębinowa jest wówczas jednym z najważniejszych urządzeń, które zapewniają dostęp do wody. Czym charakteryzuje się pompa głębinowa, gdzie znajduje zastosowanie i czy warto ją kupić?

Pompa głębinowa, czyli stały dostęp do wody 

Głównym zadaniem pompy głębinowej jest sprawne dostarczanie wody do instalacji wodnej w domu. Warto zaznaczyć, że konieczność zastosowania takiej pompy istnieje wtedy, gdy lustro wody w studni umiejscowione jest niżej niż 8 metrów pod powierzchnią ziemi. Do tej głębokości wystarcza hydrofor montowany zazwyczaj na zewnątrz budynku, jednakże poniżej 8 metrów potrzebna jest pompa głębinowa.

Charakterystyczną cechą pomp głębinowych jest to, że znajdują się one wewnątrz studni i mają bezpośredni kontakt z taflą wody. Sam montaż urządzenia jest zdecydowanie bardziej skomplikowany niż w przypadku zwykłej pompy zasysającej. Warto jednak dodać, że ze względu na charakter urządzenia możliwe jest całkowite wyeliminowanie jego hałasu, ponieważ pompa głębinowa działa bezpośrednio w studni, dzięki czemu nie ma spotykanego w przypadku hydroforów huku i hałasu.

Gdzie stosuje się pompy głębinowe? 

Pompy głębinowe mogą być montowane zarówno w studniach kopanych, jak i studniach wierconych. Dzięki temu mają bardzo szerokie zastosowanie i są niezwykle popularne. Jeśli chodzi o najważniejszy aspekt przy wyborze takiej pompy, to jest nim zdecydowanie jej wydajność. Warto podkreślić w tym miejscu, że wydajność pompy powinna być zawsze mniejsza niż wydajność studni. Jest to bardzo istotne, ponieważ zaburzenie tych proporcji może skutkować uszkodzeniem filtru, czego konsekwencją jest wyłącznie pompy z użytku.

Pompa głębinowa warta jest zakupu ze względu na charakterystykę tego urządzenia oraz jej wydajność. W porównaniu z hydroforem, wyróżnia się ona bezgłośną pracą. Jeżeli szukasz dobrych i sprawdzonych pomp głębinowych, to znajdziesz je na  ogrody24.pl.

Wyświetlony 1142 razy