wtorek, 25 styczeń 2022 20:09

Przeprowadzka mieszczucha na wieś, czyli jak żyć z dala od miasta...

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
poczta kwiatowa poczta kwiatowa pixabay

Hałas, który wdziera się przez okno, drzwi towarzyszy mieszkańcom miast nie tylko w domach, ale również na ulicach. Setki samochodów, komunikacja miejska stają się uciążliwe dla mieszkańców miast i coraz częściej decydują się oni na wyprowadzkę poza miasto.

Wieś od zawsze kojarzy się z czystością, ciszą, spokojem oraz naturą nic więc dziwnego, że ludzie żyjący od urodzenia w mieście marzą o tym, aby wyprowadzić się z dala od dużego i hałaśliwego miasta.

Pewne aspekty życia na wsi

Mówi się, że na wsi żyje się nie tylko zdrowej, ale również spokojniej bez wątpienia jest to prawda niestety niekiedy ta cisza oraz spokój nie są do życia dla ludzi wychowanych w miasteczkach. Wiosenna oraz letnia aura, która towarzyszy wsi niekiedy zapiera dech w piersiach przepięknie kwitnące pola rzepaku, maki na łące, żaby rechoczące w stawie zachęcają do pieszych lub rowerowych wycieczek. Kto nie lubi posiedzieć na łonie natury, podziwiając spacerujące bociany po polanie czy też sarny ukrywające się w zagajnikach. Lato oraz wiosna są porami roku, podczas których nie można się nudzić.

Żyjąc na wsi prócz spacerów, czekają obowiązki w ogródkach więc wydłużający się czas wolny, nie jest tak mocno odczuwalny. Wszystko zmienia się jednak gdy pojawiają się pierwsze jesienne dni, a wraz z nimi szybciej zapadający zmrok oraz brak możliwości spędzenia całych dni na świeżym powietrzu.

Przyzwyczajenia z miast, czyli dostępne praktyczne zawsze restauracje, bary, puby czy też kręgielnia, kino, teatry oraz galerie handlowe są czymś z czym, nie będziemy mieli styczności, mieszkając na wsi. Krótkie jesienne oraz zimowe dni, z którymi będziemy musieli, stanąć twarzą w twarz są najlepszym egzaminem, dzięki któremu będziemy wiedzieli, czy nadajemy się do tego, aby żyć we wsi.

Zmiany, które wiążą się z przeprowadzką na wieś to nie tylko otaczająca nas natura z dala od hałasu to również codzienne inne życie. Do tej pory bardzo duża ilość wsi nie posiada podłączenia kanalizacyjnego oraz grzewczego co oznacza, że na co dzień będziemy mieli do czynienia z szambem, oraz ogrzewaniem domu za pomocą pieca. Dla jednych osób może wydawać się to dosyć śmieszne, bo przecież co jest niby takiego trudnego w tym, aby dorzucić węgla, peletu czy też eko groszku do pieca. Nic bardziej mylnego, ponieważ jest to jedna z czynności, do której większość osób mieszkających w mieście nie jest przyzwyczajona. Dopiero chwila, gdy pierwszy raz zdarzy się nam zapomnieć o tym, że posiadamy piec, dzięki któremu mamy ciepłą wodę w domu uświadomi nas o tym, że tu żyje się inaczej.

Przed przeprowadzką na wieś – rozważ na spokojnie za i przeciw

Wbrew pozorom przeprowadzka na wieś dla osoby mieszkającej od urodzenia w mieście to nie taka łatwa sprawa. Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto zastanowić się nad tym, jak bardzo różni się życie we wsi od życia w mieście. Wścibscy pragnący wszystkiego wiedzieć sąsiedzi, koszący trawę o 6 rano sąsiad oraz zapach obornika na polu to tylko początek przygody, z jaką będziemy musieli nauczyć się żyć.

https://wyslijkwiaty.com/

Wyświetlony 901 razy