piątek, 26 sierpień 2022 11:13

Impregnat, lazura, olej czy wosk do zabezpieczenia drewna ogrodowego i tarasu?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Olej i lazura do drewna Remmers Olej i lazura do drewna Remmers pixabay

Drewno stosowane na zewnątrz budynku takie jak deski tarasowe, drewniane meble ogrodowe, wiaty, altany czy płoty są narażone na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych.

Jeśli chcesz dowiedzieć się jak zabezpieczyć drewniane elementy, które znajdują się na zewnątrz budynków, sprawdź koniecznie ten wpis. Dowiesz się z niego jakiego rodzaju środek ochronny jest dobrym rozwiązaniem dla drewnianych mebli ogrodowych oraz samego tarasu.

Warunki, jakie panują przez cały rok na zewnątrz budynku, charakteryzują się dużą zmiennością i intensywnością w stosunku do unormowanych warunków wewnątrz budynku. Mowa tu oczywiście o wahaniach temperatury w ciągu całego roku, dużej wilgotności powietrza w miesiącach jesiennych i zimowych, szkodliwemu działaniu promieniowania UV w okresach wiosennych i letnich oraz możliwości żerowania os czy innych owadów, pleśni i grzybów. Takie środowisko jest niekorzystne dla naturalnych materiałów jak drewno. Dlatego też warto zabezpieczyć wszelkiego rodzaju drewniane elementy przed szkodliwym oddziaływaniem czynników zewnętrznych. Zastosowanie impregnatu, lazury, oleju, olejowosku, bejcy, farby czy wosku do drewna może nie tylko zabezpieczyć jego powierzchnię, ale również podkreślić jego piękno. To jaki środek będzie odpowiedni, zależy jednak od kilku czynników oraz samego przeznaczenia drewna, nie mniej warto sięgnąć po produkty sprawdzonych producentów jak Remmers, Koopmans czy Osmo.

Olej i lazura do drewna Remmers

Remmers jest firmą z wieloletnim doświadczeniem, która specjalizuje się w dostarczaniu wysokiej jakości produktów do ochrony i pielęgnacji drewna na zewnątrz i wewnątrz budynków. Remmers jest również niezwykle cenioną firmą przez ekspertów z branży obróbki drewna, którzy wybierają dedykowane produkty takie jak olej do drewna Pflege-Ol, HK-Lasur czy HSL-30. Te trzy produkty zaliczają się do najchętniej wybieranych środków mających na celu zabezpieczenie drewna przed działaniem czynników zewnętrznych.

Olej do drewna Remmers Pflege-Ol

Remmers Pflege-Ol to niewątpliwie numer jeden, jeśli chodzi o oleje do zabezpieczenia drewnianych elementów na zewnątrz i wewnątrz budynków. Pflege-Ol jest stosowany przy zabezpieczeniu drewnianych tarasów i mebli ogrodowych. Jego konsystencja sprawdza się również w zabezpieczeniu drewnianych elementów, które nie zachowują swojego wymiaru pod wpływem działań mechanicznych. Sam produkt jest dostępnych w wielu wariantach kolorystycznych oraz pojemności 100 ml, 750 ml, 2,5 l i 5 L. Tak duże zróżnicowanie pojemności oleju do tarasu, czyni go produktem dostosowanym zarówno do potrzeb osób indywidualnych, jak i firm, które zużywają duże ilości olejów do ochrony drewna. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym produkcie, sprawdź koniecznie sklep internetowy, który jest dostępny pod adresem www.mbksklep.pl.

Lazura do drewna HK-Lasur od Remmers

Kolejnym produktem, który znakomicie chroni drewno stosowane na zewnątrz, jest niewątpliwie lazura do drewna HK-Lasur 3w1 od Remmers, która wyróżnia się w swojej kategorii połączeniem trzech produktów w jednym. Hk-Lasur to produkt, który zawiera powłokę gruntującą, impregnat i lazurę w idealnie dobranych proporcjach. Dzięki temu już jedna warstwa lazury ochronnej do drewna może zabezpieczyć drewnianą powierzchnię przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych takich jak promieniowanie UV, deszcz, wilgoć, żer os czy pleśń. Warto zaznaczyć, że lazura do drewna od Remmers oferuje nam bardzo wysoki poziom impregnacji drewna przez wnikanie naniesionej na drewno warstwy, w jego strukturę. Sama powłoka ochronna jest również hydrofobowa i pozwala drewnu oddychać i regulować wilgotność.

HSL-30 – lazura klasy premium do drewna

Remmers HSL-30 jest wyjątkowym produktem o podwyższonej skuteczności, który jest dedykowany profesjonalistom szukającym bezkompromisowej ochrony na najwyższym poziomie. HSL-30 to przede wszystkim cienkowarstwowa lazura rozpuszczalnikowa 3w1, która chroni drewno przed promieniowaniem UV, wilgocią, pleśnią, żerowaniem os, sinizną i glonami. Warto podkreślić, że jej składniki wnikają w głąb drewna, a wierzchnia warstwa się nie łuszczy.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o profesjonalnych produktach do ochrony, renowacji i impregnacji drewna od firmy Remmers, sprawdź ofertę dostępną w sklepie online www.mbksklep.pl, który oferuje również możliwość skorzystania z mieszalnika farb Remmers w sklepie stacjonarnym w Szczecinie.

 
Wyświetlony 555 razy