niedziela, 16 październik 2022 11:41

Drewniane domki narzędziowe – czy warto się na nie zdecydować?

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
domki narzędziowe drewniane domki narzędziowe drewniane mat.prasowe

Prowadzenie przydomowych ogrodów staje się coraz popularniejszym zajęciem. Pozwala ono się zrelaksować, ale i uprawiać swoje warzywa oraz owoce.

Równie popularne staje się wynajmowanie działek ROD, na które decydują się osoby mieszkające w blokach. W celu ułatwienia sobie pracy potrzeba wielu narzędzi, które dobrze jest składować w bezpiecznym miejscu np. w domku narzędziowym. Co warto wiedzieć na temat budowy takiego domku i na jakie rozwiązanie najlepiej się zdecydować?

Co warto wiedzieć na temat budowy domku narzędziowego na działce lub w ogrodzie?

Na działkach dzierżawionych od związków działkowców, najczęściej altany czy domki narzędziowe już są postawione. O wiele częściej nowe altany są stawiane w przydomowych ogrodach. Warto wiedzieć, że przepisy określają to, jak powinna ona być posadowiona na posesji i jakie powinna mieć wymiary, aby nie było potrzebne pozwolenie na budowę. Jeżeli chodzi o domki narzędziowe stawiane na prywatnych działkach budowlanych to przepisy określają, że łączna powierzchnia altany i innych obiektów, które nie wymagają pozwolenia na budowę np. ganków, nie przekraczała 35m2. Trzeba jednak pamiętać o zgłoszeniu chęci budowy takiego obiektu na działce. Co dokładnie trzeba zrobić w takiej sytuacji, można sprawdzić w przepisach prawa budowlanego.

Z jakich materiałów domek narzędziowy wybrać?

Jeżeli chodzi o materiał, z jakiego są stawiane tego rodzaju obiekty, to wiele osób decyduje się na blachę. Warto jednak rozważyć możliwość, jaką są domki narzędziowe drewniane. Są one bardzo praktyczne i przy odpowiedniej konserwacji wytrzymają długie lata użytkowania. W zależności od modelu mogą pełnić też funkcję drewutni, co przyda się szczególnie w ogródkach przydomowych. Warto też wspomnieć o tym, że tego rodzaju domki nie nagrzewają się tak bardzo, jak te wykonane z blachy. Dodatkowo często są one na tyle duże, by móc urządzić w nich także niewielką altankę np. na wypadek nagłego zarwania pogody.

Gdzie kupić domek narzędziowy?

Domki narzędziowe można nabyć w wielu miejscach stacjonarnie. Jednak ciekawym rozwiązaniem może okazać się ich zakup przez internet. Są one często w takiej sytuacji tańsze. Różnorodność projektów też przemawia za tym, aby skorzystać z takiej możliwości. Warto jednak pamiętać o tym, aby dowiedzieć się wcześniej, w jaki sposób domek jest transportowany i czy producent oferuje możliwość jego złożenia na miejscu. Często domki są transportowane w całości, wówczas można porozmawiać z producentem o usłudze ich kotwiczenia do podłoża.

Wyświetlony 626 razy