poniedziałek, 21 listopad 2022 10:55

Życie w kamperze, kupić nowy czy zbudować kamper?

Oceń ten artykuł
(4 głosów)
www.kamperologia.pl www.kamperologia.pl mat.prasowe

Jeszcze przed pandemią samochody kempingowe cieszyły się sporym zainteresowaniem, ale to właśnie pandemia spowodowała ogromny wzrost sprzedaży w Europie. Rok 2021 był najbardziej udanym rokiem dla branży karawaningowej.

Największy wzrost liczby rejestracji nowych pojazdów odnotowały Niemcy, ale pozostałe kraje zachodnie również odnotowały spore wzrosty.

Oczekuje się, że w 2022 r. popyt na kampery i przyczepy kempingowe będzie utrzymywał się na równie wysokim poziomie.

Karawaning to już trend stylu życia, który zyskuje coraz więcej zwolenników.

Dlaczego karawaning i kampery są tak popularne?

Czynników jest wiele, wolność wyboru zarówno drogi jak i miejsca, w którym się zatrzymamy. Możliwość spędzenia czasu w dowolnym momencie, wyruszasz kiedy chcesz, zatrzymujesz się kiedy chcesz, niezależnie od pogody.
Każdy dzień może być przygodą, którą samemu się pisze.

Szczególnie popularne są małe pojazdy rekreacyjne. Według różnych raportów stanowiły one około ponad 50% nowych rejestracji pojazdów w 2021 roku.
Jakiego rodzaju kampery są popularne, najczęściej te przerabiane.

Po co kupować drogi kamper, skoro można przerobić minibusa lub furgonetkę transportową?

Mniejsze kampery oferują znacznie większy komfort niż namiot, ale są również łatwiejsze w kierowaniu i parkowaniu niż duży kamper.

Mniejsze kampery oferują znacznie większy komfort niż namiot, ale są również łatwiejsze w prowadzeniu i parkowaniu niż duży kamper.
Co się jeszcze opłaca?
Kupno używanego, zniszczonego kampera i przekształcenie w wymarzonego swojego kampera. Pozwala to zaoszczędzić sporo pieniędzy w porównaniu z zakupem nowego auta kempingowego.
Wiąże się o jednak z czasem i znajomością podstawowych zasad projektowania i budowania naczep na autach lub ze znalezieniem w Polsce naprawdę profesjonalnej firmy, która wykona projekt i odpowiednie zmiany oraz zamontuje w kamperze to co wymyślimy.

Są też firmy, które oferują montaż gotowych elementów, specjalnych modułów, ale zazwyczaj i tutaj potrzebny jest profesjonalny montaż.

Sporo akcesoriów karawaningowych można już zakupić online, jednym z takich sklepów, gdzie wybór elementów i produktów do kampera jest spory, a które można polecić jest www.kamperologia.pl, są tam też akcesoria turystyczne potrzebne w kamperze zarówno w trakcie odpoczynku jak i drogi.

Wyświetlony 697 razy