wtorek, 22 listopad 2022 11:12

Fototapeta las we mgle - najciekawsze aranżacje

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Fototapeta las we mgle Fototapeta las we mgle Źródło: pixabay.com Licencja: https://pixabay.com/pl/service/license

Motywy roślinne w stylu skandynawskim coraz częściej pojawiają się w naszych mieszkaniach. Najłatwiejszym sposobem na wprowadzenie takich elementów jest właśnie fototapeta na ścianę.

Naklejenie fototapety nie sprawia większych problemów, nawet podczas samodzielnego montażu. Dodatkowo nowoczesne fototapety, na przykład winylowa fototapeta las, jest łatwa w utrzymaniu czystości.

Gdzie będzie dobrze wyglądać w domu naturalny krajobraz?

Fototapeta las to jeden z najczęściej wybierany i aranżowany motyw roślinny w nowoczesnych domach. Dlaczego właśnie fototapeta las? Fototapety zajmują mniejszą powierzchnię od tradycyjnych wersji, a więc sprawiają mniej kłopotu czy ich naklejaniu. Dodatkowo wprowadzony motyw, na którym jest las, przybliża niejako do dzikiej, nieokiełznanej natury, zaś jego wizerunek we mgle nadaje nieco tajemniczości.

Fototapeta las we mgle doskonale nadaje się do każdego rodzaju mieszkania i do każdego pokoju. Fototapeta las we mgle nada się na przykład do sypialni, aby nadać nieco sennego charakteru, szczególnie połączenie drzew we mgle i ciemnej zieleni ścian będzie działać uspokajająco i usypiająco. W salonie fototapeta las będzie prezentować się bardzo elegancko, szczególnie, jeśli wnętrze będzie uzupełnione nie tylko o tapetę, ale również o ciemnozielone meble i złote dodatki. To bardzo szykowne zestawienie.

Fototapeta las sprawdzi się również w nowocześnie urządzonej kuchni - łącząc ją z drewnianymi meblami i mosiężnymi klamkami będzie prezentować się rustykalnie, tajemniczo, a dzięki mgle - nawet nieco mistycznie. Przygotowywanie posiłków w takim klimacie będzie znacznie przyjemniejsze.

Ze względu na swoją uniwersalność, tapeta z lasem we mgle stosowana jest chętnie też w punktach usługowych czy w salonach i gabinetach różnego rodzaju.

Najczęstsze aranżacje w pokoju nastolatka

Nie tylko ze względu na swoją nowoczesność fototapeta las będzie pasować do pokoju dla nastolatka. Tapeta z lasem we mgle może zostać z powodzeniem zestawiona z podwieszaną lub stojącą huśtawką lub gniazdem, ale też z sofą czy wykuszem w oknie, w którym przyjemnie jest się delektować książką czy dobrym filmem. Las we mgle w wersji na ścianę jest jest bardzo uniwersalnym motywem, który można zaaranżować na naprawdę wiele sposobów.

Fototapeta winylowa i jej zalety

Nowoczesna fototapeta z motywem drzew we mgle z trwałego winylu ma wiele zalet. Przede wszystkim należy powiedzieć o łatwości w utrzymaniu czystości - wystarczy przetrzeć ją wilgotną szmatką, aby odzyskała pierwotny blask. Tapeta jest też ponadczasowa i świetnie prezentuje się nawet dzisiaj. Tapeta jest rekomendowana na ściany nawet w bardzo dużym pomieszczeniu, w którym będzie się prezentować naprawdę imponująco. Zastosowanie tapet to bardzo prosty sposób na zmianę wizerunku ściany, a tym samym na efekt remontu bez remontu.

Wyświetlony 638 razy