czwartek, 27 styczeń 2022 18:13

Rozwiązania, które pomogą Ci zaoszczędzić na remoncie!

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
stolarka aluiniowa stolarka aluiniowa pixabay

Niezależnie od posiadanego budżetu – kiedy remont wzywa, należy go jak najszybciej wykonać, aby uniknąć dodatkowych uszkodzeń i elementów wymagających naprawy.

Bywają sytuacje, w których zdarzają się nieprzewidziane wydatki i należy nieco zmienić plany aranżacyjne, aby zmieścić się w określonym przez siebie kosztorysie. W jaki sposób możemy sprawić, że nasz budżet lekko się powiększy?

Jak wybrać materiały?

Głównie skup się na tworzywie. Jest wiele dobrych alternatyw, które z pewnością będą tak samo trwałe i niezawodne, jak wszystkim dobrze znane drewno. Dobrym wyborem będzie stolarka aluminiowa. Dlaczego? Ponieważ łączy w sobie wszystkie cechy, jakich możesz potrzebować przy urządzaniu lub remontowaniu domu. Dzięki wielu zaletom sprawdzą się w praktycznie każdej przestrzeni. Najnowsze kilkukomorowe profile udowadniają, że izolacja aluminiowych ram jest na wysokim poziomie. Dodatkowo zyskujesz różnorodność i wytrzymałość.

Jeśli posiadasz fachowców zaufanych i z czyjegoś polecenia – pozwól, aby to oni zrobili zakupy. W większości posiadają zniżki lub układy z właścicielami hurtowni, więc będą w stanie zdobyć towar w korzystniejszej cenie. Dodatkowo będą dokładnie wiedzieli, jakiego towaru potrzebują i jakiej ilości. Nie będzie mowy o żadnych pomyłkach lub niezużytych materiałach, których potem możesz nie mieć, jak zwrócić lub odsprzedać innym.

Zawsze porównuj ceny – niezależnie od tego, jaki materiał lub jakie produkty kupujesz. Staraj się zawsze szukać w internecie i w innych sklepach budowlanych, aby nie decydować się na większą cenę. Może się to wydawać mała i nieistotna różnica, jednak przy kupowaniu ogromnej ilości sztuk lub przy wypłaceniu fachowcom za robociznę, to każda suma się liczy. Nie bój się także negocjować, jeśli są to sklepy, w których ceny podlegają dyskusji, śmiało staraj się obniżyć kwotę, jaką ostatecznie będziesz musiał zapłacić. Dzięki temu zyskasz dwa razy bardziej!

Oszczędzaj na kosztach transportu. W miarę możliwości staraj się wszystkie materiały wozić sam, ponieważ niejednokrotnie doliczane są ukryte koszty, które zostały zapomniane przez nas i nie uwzględniliśmy ich wcześniej, zanim zamówiliśmy dowóz. Bardzo mało sklepów oferuje darmowe przywiezienie materiałów, zwykle jest to cena od 50 złotych w górę. Jeśli posiadasz znajomych, którzy mają duży samochód lub jesteś w stanie zmieścić wszystko do swojego – to będzie zdecydowanie bardziej opłacalna opcja, niż zamawianie transportu ze sklepu do domu. Pamiętaj, że często płacisz też za wniesienie!

Czy remont wykonać samemu?

Staraj się unikać wykonywania większych prac samodzielnie, ponieważ bez doświadczenia i odpowiedniej wiedzy możesz jedynie wyrządzić wiele niepotrzebnych szkód, a w konsekwencji wezwać fachowców, którzy będą musieli to wszystko naprawiać. Dodatkowo mogą policzyć sobie za podwójną robociznę – więc będzie to tylko działanie na niekorzyść. Staraj się wybierać mniejsze i łatwiejsze zadania, z którymi będziesz mógł sobie poradzić, nawet zasięgając pomocy na forach internetowych lub filmikach z youtube.

Remont nie jest łatwą sprawą, jednak warto dobrze go rozplanować i przemyśleć, aby zaoszczędzić oraz mieć pięknie zrobione mieszkanie. Przy tak wielkich kwotach liczy się każdy grosz, który przyda się na ewentualne poprawki lub nieprzewidziane wydatki w postaci większych problemów konstrukcyjnych. Lepiej być na wszystko przygotowanym i mieć dokładnie opracowany plan działania. Życzymy powodzenia!

Wyświetlony 867 razy