czwartek, 27 styczeń 2022 13:51

Wynajem nowego mieszkania - zwróć na to uwagę!

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
nowe mieszkania w Lublinie nowe mieszkania w Lublinie pixabay

Wynajmowanie mieszkania to w obecnych czasach to stosunkowo dochodowy biznes. Zwłaszcza jeżeli jest to nowe lokum, a w dodatku zaadaptowane do potrzeb współczesnych lokatorów. Co dobrze jest wziąć pod uwagę, planując wynajęcie nowego mieszkania?

 

Stan deweloperski jest Twoim sprzymierzeńcem

Aranżacja wnętrza jest niezwykle ważna, już od pierwszego kontaktu z potencjalnego lokatora z naszą ofertą. W związku z tym, by zachęcić kogoś do skorzystania z naszej oferty wynajmu, wnętrze powinno być czyste i schludnie urządzone. Na szczęście moda na białe i oszczędne w zdobieniach meble, pozwala na zastosowanie mebli producentów, którzy słyną z tańszych, ale solidnych mebli. Taki design, mimo że nie musi nas kosztować fortuny, będzie nadawał mieszkaniu nowoczesnego sznytu, porządku i swego rodzaju klasy.

Warto już na samym wstępie zaplanować, jak będzie wyglądać każde z pomieszczeń. Ułatwi nam to zakup odpowiednich materiałów, a brak potrzeby skuwania i przerabiania ścian, gniazdek itp., pozwoli nam zaoszczędzić czas, a także pieniądze.

Określ grupę docelową lokatorów

Nie da się zrobić wszystkiego dla wszystkich. Dlatego powinniśmy na początku założyć, kto będzie odbiorcą naszego ogłoszenia. Nowe mieszkania na wynajem przeważnie są droższe od tych z rynku wtórnego, ale nie jest to reguła. Pozwala nam to jednak na zdefiniowanie potencjalnych lokatorów, a także ustalenie widełek cenowych. 

Można zwrócić uwagę także, jakie są średnie ceny za wynajem podobnych mieszkań w okolicy. Pozwoli to na określenie przybliżonej kwoty, jaką możemy zażądać.

Warto wziąć pod uwagę także, jaką strukturę społeczną ma dane miasto. Na przykład nowe mieszkania w Lublinie na wynajem mogą zainteresować zarówno studentów jak również osoby czynne zawodowo, poszukujące mieszkania np. w wyższym standardzie. Dla obu tych grup warto ustalić wspólne wartości, by oferta mogła trafić zarówno do jednych, jak i drugich.

Zadbaj o podstawowe wyposażenie mieszkania

Wbrew pozorom, może to mieć wpływ na wybór naszej oferty, spośród wielu innych. Koszt podstawowego wyposażenia, takiego jak kilka garnków, patelnia, czajnik, zestaw talerzy, misek, szklanek, sztućców, deska do prasowania i żelazko - to nie jest wielki wydatek. Jednak nie obciążamy nim osoby wynajmującej, która może stwierdzić, że dodatkowe koszta jakie musiałby ponieść, obniżają atrakcyjność naszej oferty.

Lokale gotowe do zamieszkania “od wejścia” są atrakcyjne, ze względu na brak konieczności zabierania ze sobą lub kupowania wszystkiego co jest niezbędne. Jest to szczególnie istotne w przypadku osób przeprowadzających się z innego końca Polski lub kraju, gdzie wiele osób zabiera ze sobą tylko najpotrzebniejsze rzeczy.

Wyświetlony 876 razy