czwartek, 08 grudzień 2022 17:56

Róża wieczna jako alternatywa do naturalnych kwiatów

Oceń ten artykuł
(3 głosów)
wieczne róże wieczne róże

Wieczne róże to prawdziwe świeże róże, które zostały poddane specjalnemu procesowi stabilizacji w unikalnym procesie. Proces ten pozwala zachować ich miękkie, aksamitne płatki i wygląd, bez użycia wody przez lata.

Zapakowane w ładne pudełko wieczne róże są doskonałym prezentem na Dzień Babci, Dzień Kobiet, urodziny czy rocznicę ślubu. Czym są wieczne róże i dlaczego ta piękna rzecz stanowi alternatywę dla żywych kwiatów na prezent idealny?

Pierwsze zabalsamowane kwiaty znaleziono podczas wykopalisk archeologicznych w grobowcach faraonów. Rośliny zachowały swój kształt i nie kruszyły się po 4000 latach. Przez lata ludzie próbowali replikować technologię stabilizacji kolorów, aby zachować ich świeżość przez wiele lat.

Wieczna róże jako prezent

Wieczna róże jako prezent

Jak powstają wieczne róże w pudełku na idealny prezent ?

Technologia stabilizacji roślin została opatentowana we Francji w latach 70-tych ubiegłego wieku. Małżonkowie Paul i Jeanette Lambert zdołali zachować kwiat w dobrej kondycji przez kilka lat. Jak czytamy na Royal Roses, aby osiągnąć efekt długowieczności w przypadku róży jej pączek jest cięty, gdy osiągnie dojrzałość. Ważne jest, aby dobrze uchwycić ten moment, gdyż jeśli zetnie się go zbyt wcześnie, kwiat uschnie, a nie wyschnie, a później straci swój świeży wygląd. Poddawanie procesowi stabilizacji wygląda następująco:

  • Kwiaty zanurza się w specjalnych rynnach z roztworem, który pomaga odparować z nich wodę
  • Pąki umieszcza się w drugiej komorze, w której ich komórki wypełnia się roztworem konserwującym na bazie gliceryny roślinnej, wody i barwnika.
  • Na koniec procesu kwiaty są myte i suszone.

Aby zrealizować ten pomysł na prezent możesz oczywiście podjąć próbę samodzielnego przygotowania takiego kwiatu. Nie mniej jednak dużo praktyczniejsze jest złożenie zamówienia na ten produkt zgodny z najwyższymi standardami. Szybka wysyłka i równie szybka dostawa pomogą Ci zrealizować pomysł na prezent z możliwością zwrotu towaru w przypadku niezadowolenia.

Wieczne róże, czy to świetny pomysł na prezent idealny zamiast żywych kwiatów?

Róże są kwiatami odświętnymi i mają bardzo szczególne znaczenie. Darując bliskiej osobie wieczną różę, wyrażasz swoją dozgonną miłość i szacunek. To sprawia, że jest to idealny prezent na specjalne okazje, takie jak rocznice, śluby, Dzień Matki, Walentynki czy zaręczyny.

Zakonserwowane róże zachowują swój naturalny blask i piękno. Liście i płatki kwiatostanów nie łamią się i nie kruszą, w przeciwieństwie do suszonych kwiatów i nie więdną tak jak kwiaty żywe. Zamów żywą przez wiele miesięcy wieczną różę w szkle, dodaj drobny bilecik lub czekoladki i spraw przyjemność bliskiej osobie.

Wieczna róża jak powstaje

Wieczna róża jak powstaje

Wieczna róża rozwiązanie dla alergików

Wieczna róża to idealny pomysł na świetny prezent dla osób cierpiących na alergię. Zakonserwowany kwiat nie przenosi alergennych pyłków mimo, że nie więdnie na drugi dzień. Różyczka nie wymaga pielęgnacji, łodygi pozbawione są kolców, cieszy oczy żywymi kolorami i świeżym wyglądem.

Róża, idealnie wyraża głębokie uczucia, do żony, męża, matki czy koleżanki. Każda kobieta będzie nią zachwycona, a mężczyzna doceni urok tego subtelnego kwiatu. Warto skorzystać z szerokiej gamy produktów, wypełnić dane, a wysyłka, ładnie zapakowana w eleganckie, ozdobne pudełka zostanie zrealizowana.

Wyświetlony 765 razy