sobota, 10 grudzień 2022 15:53

Jaki czajnik wybrać do kuchni

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
czajniki emaliowane czajniki emaliowane pexels

Gotowanie wody do zaparzania kawy lub herbaty wymaga zastosowania odpowiedniego naczynia. W tym celu niezbędny okazuje się odpowiednio dobrany czajnik. Jego wybór powinien być przemyślany – należy go dostosować do potrzeb użytkowych, a także wizualnych. Poniżej przedstawiamy kilka cennych wskazówek, jaki czajnik wybrać do kuchni.

 

Rodzaj kuchenki, na której będzie stosowany czajniki

Pierwszym kryterium podczas wyboru nowego czajnika do kuchni okazuje się typ kuchenki, na której będzie on stosowany. Niektóre modele czajników zostały przeznaczone wyłącznie do kuchenek elektrycznych, ceramicznych, gazowych lub indukcyjnych. Na rynku dostępne są jednak modele o uniwersalnym przeznaczeniu. Należą do nich między innymi wysokiej klasy czajniki emaliowane marki Emalia Rybnik Oskar dostępne w ofercie sklepu Radochy Gospochy. Oprócz modeli emaliowanych można tu wybrać czajniki ze stali nierdzewnej. W tym przypadku niezawodne okazują się produkty marki Karl Hausmann, które także sprawdzą się na różnych typach kuchenek.

Materiał, z którego został wykonany czajnik

Tworzywo, z jakiego wykonano czajnik, ma ogromne znaczenie. Jeśli dany model został wyprodukowany z wysokiej jakości materiałów, wówczas nie tylko będzie służył przez wiele lat w sposób bezawaryjny, lecz także zapewni maksymalny komfort użytkowania. Ważne, aby każdy czajnik stalowy posiadał powłokę antykorozyjną i cechował dużą wytrzymałością na przedwczesne zniszczenie. Podobnie modele emaliowane zawierające elementy metalowe powinny mieć właściwości antykorozyjne.

Sposób wykonania czajnika i ergonomia użytkowania

Ponadto wybierając czajnik zarówno emaliowany, jak i stalowy, należy zwrócić uwagę na sposób jego wykonania. Każdy model powinien być solidny i mieć stabilną konstrukcję zapewniającą ergonomiczne użytkowanie. Należy wybierać czajnik z wyprofilowaną rączką ułatwiającą sprawne jej chwytanie, a także z dnem wykonanym z solidnych tworzyw gwarantujących równomierne rozprowadzanie ciepła. Ponadto w zależności od potrzeb można wybrać model z gwizdkiem lub bez. Trzeba jednak zwrócić uwagę na jego wykończenia i lepiej wybrać czajnik z wyciąganym gwizdkiem.

Wielkość czajnika

Szukając naczynia do gotowania wody na wrzątek, należy zwrócić uwagę na jego pojemność. Powinna ona zostać dostosowana do ilości domowników, a także indywidualnych preferencji gospodyni domowej. W sprzedaży można znaleźć między innymi modele o pojemności: 2 litry, 2,5 lub 2,7, a także 3 litry.

Wzornictwo i estetyka

Obok funkcjonalności, solidnego wykonania i dostosowania czajnika do rodzaju kuchenki, równie ważna okazuje się jego estetyka. Odradzamy modele transparentne ze szkła, ponieważ twarda woda sprawia, że kamień osadzający się na ściankach czajnika wygląda bardzo nieestetycznie. Wybierając czajnik stalowy lub emaliowy, należy dobrać jego estetykę do panującej stylistyki kuchni.

Designerskie kształty i modna kolorystyka pozwalają na stworzenie niebanalnej dekoracji w wielu aranżacjach kuchennych. Szeroki wybór eleganckich oraz stylowych czajników oferuje sklep Radochy Gospochy. Tu znajdują się zarówno modele przeznaczone się do klasycznych wnętrz, jak i do nowoczesnych, industrialnych, rustykalnych, eklektycznych oraz wielu innych.

Wyświetlony 687 razy