poniedziałek, 05 grudzień 2022 10:39

Materac 100x190 cm – jaki wybrać i czym się kierować?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Materac 100x190 cm Materac 100x190 cm pixabay

Dobry materac to taki, który zapewni nam zdrowy i komfortowy sen. Wybierając materac dla dwóch osób dobieramy go do wagi i preferencji. W sprzedaży mamy do wyboru materace piankowe, sprężynowe czy lateksowe.

Materace piankowe są dedykowane dla dzieci i osób z niska wagą. Nie są to materace trwałe zwłaszcza przy wysokiej wadze użytkowników.  Materace bonellowe to również już starszej generacji oferta. Są tańsze i zadowolą klientów mało wymagających. Jakościowe i dające wysoki komfort snu są modle oparte na konstrukcji sprężynowej zwanej pocket lub multipocket. Zaletą takiej konstrukcji jest punktowe podparcie i strefowe ułożenie sprężyn, które idealnie podpierają poszczególne części ciała. Praca takiego materaca jest cicha, ponieważ każda użyta sprężyna została opakowana w osobną kieszeń materiału. Ostatnią kategorię stanowią materace najwyższej klasy czyli lateksowe. Taki materac jest niezwykle trwały i komfortowy. Lateks nie zużywa się i gwarantuje dobrą wentylację materaca. Śpiąc na materacu lateksowym odczujemy jak nasze ciało odpoczywa a mięśnie są rozluźnione. Aby zadbać o swoje samopoczucia bardzo ważny jest wybór dobrego materaca.

Twardość materaca dostosowana do potrzeb

Materace oprócz konstrukcji posiadają różną twardość od materacy miękkich po bardzo twarde. Każdy producent materaca 100x190 cm segreguje twardość materaca do wagi osób, które będą na nim spały. Im bardziej miękki materac tym niższa waga jest polecana osób korzystających. Modele średnio twarde są zasadniczo uniwersalne i raczej dla większości zapewnią komfortowy sen. Ta grupa materacy jest mocno rozbudowana i tu możemy spotkać różne warstwy wykończeniowe materaca. Materace twarde będą już posiadać w swojej budowie sztywne maty wykonane z kokosu czy trawy morskiej. Modele bardzo twarde są przewidziane dla osób z wysoką wagą przekraczającą 120 kg, dlatego w budowie takiego materaca właściwie większa jego budowa to sztywne materiały jak kokos i końskie włosie.

Materiały warte uwagi

W budowie materaca możemy spotkać zróżnicowane właściwości warstw wykończeniowych. Np. jeśli materac ma w budowie piankę visco memory, odczujemy plastyczność tej pianki. Pianka po ogrzaniu mięknie i otula nasze siało, zapamiętuje jego kształty. Zazwyczaj ten materiał występuje w materacach miękkich. Kolejnym materiałem może być pianka profilowana z wypustkami. Taki materiał lepiej ułoży się w względem ciała i zapewni delikatny masaż. Na uwagę zasługuje pianka lateksowa, która podnosi komfort i idealnie utrzymuje ciało a przy tym nie zużywa się. Lateks zapewnia dobrą wentylację materaca i nie gromadzi kurzu czy roztoczy. Może być użytkowany przez osoby zmagające się z alergią. Materac 100x190 cm bez problemy znajdziemy w sprzedaży internetowej a zakup bezpośrednio u producenta będzie tańszy niż w salonie. Nowoczesne i komfortowe materace do łóżek znajdziesz w sklepie internetowym Sweetsen.pl

Wyświetlony 554 razy