środa, 08 czerwiec 2022 09:57

Naturalne dezodoranty i antyperspiranty

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
naturalny antyperspirant naturalny antyperspirant pixabay

Każdy z nas się poci i nie można temu zaprzeczać, jednak nie znaczy to, że musimy stykać się z niepożądanymi tego skutkami.  Sam zapach potu jest całkowicie obojętny. 

 Natomiast dużo się dzieje już po przedostaniu się przez skórę na jej powierzchnię. Szczególnie w dzisiejszych czasach, gdy nakładamy na siebie wiele kosmetyków a także ubrania ze sztucznych, nieprzepuszczających powietrza materiałów. Tworzymy w ten sposób środowisko sprzyjające rozwojowi bakterii, którym „zawdzięczamy” nieprzyjemny zapach potu.

Możemy powstrzymywać wydzielanie potu całkowicie, używając silnych, chemicznych antyperspirantów, które zapychają pory i przyczyniają się do ostrych stanów zapalnych skóry w miejscu ich stosowania. Możemy też działać dużo mniej drastycznie, regulując wydzielanie potu, zapobiegając powstawaniu przykrego zapachu a jednocześnie zadbać o skórę. Takie możliwości dają nam naturalne dezodoranty.

Naturalne dezodoranty i ich skład.

Środki stosowane podczas tworzenia naturalnych dezodorantów i antyperspirantów to w pełni naturalne produkty pochodzenia organicznego lub mineralnego. Niektóre zawierają sole aluminium, ale coraz częściej wycofujemy się także z tego składnika. Te najlepsze to czysta natura i pielęgnacja. Wysokiej jakości produkty takie jak na przykład si si bee dezodorant naturalny, zawierają w swoim składzie substancje regulujące naturalne procesy naszego ciała oraz nadające delikatne zapachy i neutralizujące źródła powstawania tych nieprzyjemnych. Wśród nich soda oczyszczona o działaniu absorbującym wilgoć, antybakteryjnym czy przeciwgrzybiczym, oleje nośne – głównie kokosowy dla zachowania skóry nawilżonej odświeżonej i także dodatkowo chronionej przed powstawaniem przykrego zapachu, a przy okazji neutralizujący bakterie. Dodatkowo możemy odnaleźć z nich olejki eteryczne, wyciągi ziołowe czy coraz popularniejszy węgiel aktywny.

Naturalne dezodoranty – jak stosować?

Naturalne dezodoranty to przede wszystkim środki bez chemii a tym samym bez silnych konserwantów. Te sprzedawane w słoiczkach poleca się, aby nakładane były na skórę pod pachami za pomocą szpatułki czy patyczka. W ten sposób zapobiegniemy powstawania na powierzchni produktu zanieczyszczeń mogących zmniejszyć ich skuteczność działania, a nawet doprowadzić do ich nieprzydatności. Pamiętajmy jednak, że w przypadku osób chorujących na nadmierną potliwość, tak jak chemiczne dezodoranty, tak i te naturalne to nie wszystko i należy skonsultować się lekarzem.

Wyświetlony 689 razy