poniedziałek, 06 czerwiec 2022 17:05

Jaki fotel glamour do salonu? Fotele glamour Ideal Meble

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Jeśli jesteś miłośnikiem stylu glamour to wiesz, że każdy salon w stylu glamour wygląda inaczej. W tym stylu wnętrze może być nowoczesne lub na wskroś klasyczne w stylu Wielki Gatsby. Dlatego wybierając fotel glamour musimy uwzględnić wiele aspektów. Mam nadzieję, że w tym artykule podpowiemy ci jak wybrać najlepszy dla ciebie fotel glamour.

 

Fotel Glamour Palmieri

Fotel Glamour Palmieri (foto: IdealMeble.pl)

 

Styl glamour

Styl glamour jak już zaznaczyliśmy we wstępie nie jest jednoznaczny.

W wersji klasycznej to na pewno masywne, pikowane, zdobione, odnoszące się do przepychu epoki baroku meble, obszerne i wygodne kanapy, pokaźnych rozmiarów fotele, skórzane, krzesła, błyszczące tkaniny, ozdobne lampy i kryształowe żyrandole, obrazy i lustra w błyszczących, bogato zdobionych ramach.

Styl glamour w wersji nowoczesnej to pomieszanie opisanych powyżej cech z bardziej uproszczoną formą. Ważnym elementem jest luksus i błyszczące powierzchnie mebli i dodatków.

Twój fotel glamour powinien współgrać z twoją wizją salonu w stylu glamour. Dlatego jeśli wolisz meble o prostych kształtach zdecyduj się na fotel który będzie miał bardziej nowoczesną formę, podkreśloną przez błyszczące detale np.: w postaci złotych lub srebrnych nóżek.

Fotel Uszak glamour HAMPTON VELVET

Fotel Uszak glamour HAMPTON VELVET (foto: IdealMebel.pl)

 

Jak widać Fotel glamour nawet w wersji nowoczesnej może  być fotelem Uszak.

Fotel glamour w wersji klasycznej to bardzo często fotel w stylu chesterfield. Pikowania, które charakteryzują fotele chesterfield dają możliwość wprowadzenia do mebla  kryształków Swarovskiego lub guzików kryształowych. Takie kryształki przepięknie załamują i rozpraszają światło. Fotel glamour z guzikami kryształowymi wygląda wyjątkowo pięknie, elegancko i lekko.

Fotel Chesterfield Classic w skórze

Fotel Chesterfield Classic w skórze Z Kryształkami (foto: IdealMeble.pl)

Krzesło glamour nowoczesne

Krzesła w stylu glamour są bardzo eleganckie i luksusowe. Elementy metalowe w tych krzesłach z reguły są w kolorze złota lub srebra.

Jeśli są to krzesła tapicerowane to materiały również powinny być wysokiej jakości najlepiej velvet, welur, czy plusz. Warto aby tkaniny te posiadały dodatkowe zabezpieczenia ułatwiające utrzymać je w czystości takie jak Cleanaboo, Cleanaboo+, hydrofobowość, czy łatwe czyszczenie.

Krzesła glamour w takich tkaninach długo wyglądają nieskazitelnie i co najważniejsze nie musimy obawiać się plam.

Krzesło chesterfield czyli klasyczne krzesło glamour.

Wśród krzeseł w stylu glamour na szczególną uwagę zasługuje krzesło chesterfield. Krzesła w stylu chesterfield dają bardzo duże możliwości aranżacyjne.

Pomijając, że jest bardzo bogata oferta tkanin tapicerskich, czy skór krzesła chesterfield posiadają bardzo bogatą ofertę modeli.

Krzesła chesterfield różnią się między sobą kształtem, wielkością, część z nich posiada podłokietniki. Ponadto w wielu modelach w miejscu pikowania zamiast tradycyjnych guzików, tak jak przy fotelach, możemy zdecydować się na guziki kryształowe.

Krzesło Chesterfield Elen

Krzesło Chesterfield Elen (foto:IdealMeble.pl)

Często krzesła chesterfield wykończone są złotymi lub błyszczącymi srebrnymi pinezkami.

Bardzo eleganckim i praktycznym wykończeniem krzeseł chesterfield glamour są kołatki.

Jak widać możliwości w krzesłach chesterfield jest bardzo dużo, warto przy zakupie porozmawiać ze sprzedawcą aby podpowiedział dostępne rozwiązania.

Wyświetlony 1263 razy