czwartek, 01 grudzień 2022 11:41

Czy olejek z drzewa herbacianego jest szkodliwy?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
olejek eteryczny olejek eteryczny mat.prasowe

Olejek z drzewa herbacianego cieszy się dużym powodzeniem w przemyśle dermatologicznym. Posiada on bowiem silne właściwości antyseptyczne, z czego chętnie korzystają producenci różnego rodzaju naturalnych kosmetyków i preparatów.

Olejek zapobiega również różnego rodzaju infekcjom i przyśpiesza regenerację skóry. Wiele osób jednak uważa, że wykazuje on również wyjątkowo szkodliwe działanie dla naszego organizmu. Czy rzeczywiście tak jest?

Olejek z drzewa herbacianego i jego właściwości prozdrowotne

Olejek z drzewa herbacianego to wyjątkowy dar natury. O jego właściwościach można mówić bardzo długo, a i tak nie wyczerpie się tematu korzyści, jakie niesie ze sobą jego zastosowanie. Pozyskiwany z liści drzewa herbacianego kosmetyk, stosowany jest bardzo często w dermatologii. Olejek z drzewa herbacianego na włosy przyczynia się do zwalczania łupieżu, a stosowany na twarz pielęgnuje tłustą cerę i łagodzi zmiany trądzikowe. To jednak jeszcze nie wszystkie korzyści, jakie możemy z niego czerpać. Olejek eteryczny z drzewa herbacianego:

  • rozwiązuje problem nadpotliwości,
  • wspiera leczenie przeziębienia,
  • leczy grzybicę,
  • niweluje nieświeży oddech,
  • wspiera leczenie łuszczycy,
  • łagodzi bóle mięśniowe.

To również skuteczny środek, wykorzystywany często do dezynfekcji rąk oraz niwelowania nieprzyjemnych objawów po ukąszeniu owadów. Dlaczego więc przez wiele osób uważany jest za szkodliwy?

Czy olejek z drzewa herbacianego jest trujący?

Pomimo niezaprzeczalnych korzyści, jakie niesie ze sobą wykorzystanie olejku z drzewa herbacianego w pielęgnacji i kosmetyce, wiele osób zastanawia się, czy olejek z drzewa herbacianego jest szkodliwy. Uspokajamy – olejek ten z pewnością nie zaszkodzi, jeśli będziemy stosować się do odpowiednich zaleceń i racjonalnie wykorzystywać to, co w darze dała nam natura. Co to oznacza w praktyce? Przede wszystkim należy zrezygnować ze stosowania tego typu rozwiązań u dzieci poniżej 6 roku życia oraz u kobiet w okresie ciąży i karmienia piersią. Podobnie jak innych tego rodzaju produktów, olejku z drzewa herbacianego nie należy stosować na otwarte rany, a przed pierwszym kontaktem warto zachować szczególną ostrożność, aby nie wystąpiła reakcja alergiczna. Najlepiej zastosować go wówczas na niewielkim obszarze skóry, obserwując reakcję organizmu. I choć olejek z drzewa herbacianego właściwości ma dość rozległe, nie powinien być on spożywany doustnie.

Olejek z drzewa herbacianego od OlejkowySklep.pl

Olejek eteryczny z drzewa herbacianego to jeden z produktów, dostępnych w ofercie sklepu OlejkowySklep.pl. Jak przekonują jego właścicielki, to obowiązkowy produkt w każdej domowej apteczce. Olejek z drzewa herbacianego na twarz rozwiązuje wiele problemów skórnych, zaś włączenie go do aromatoterapii wspiera zwalczanie różnego rodzaju infekcji, związanych z górnymi drogami oddechowymi. Nie można jednak ukrywać, że oczekiwane efekty przyniosą wyłącznie produkty najwyższej jakości. Certyfikowane olejki z drzewa herbacianego z Olejkowego Sklepu gwarantują skuteczność działania, potwierdzoną przez najlepsze marki od wiodących producentów.

olejek z drzewa herbacianego

olejek z drzewa herbacianego

Wyświetlony 589 razy