wtorek, 17 maj 2022 12:16

Łańcuch hartowany - jak wybrać najmocniejszy?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
łańcuch hartowany łańcuch hartowany pixabay

Stal hartowana to bardzo wytrzymały materiał, który może wytrzymać wiele różnych działań, takich jak cięcie nożycami do metalu lub piłowanie.

W procesie produkcji tego rodzaju łańcucha powstaje niezwykle mocne ogniwo w postaci wytrzymałych drutów owiniętych wokół twardych obręczy, dzięki czemu łańcuch pozostaje nienaruszony bez względu na to, co zrobisz!

Jak są produkowane łańcuchy hartowane?

Jeśli chodzi o łańcuch hartowany, proces utwardzania powierzchniowego został przeprowadzony w taki sposób, aby powstał odporny na uderzenia łańcuch i miękki rdzeń. Taka obróbka cieplna zapewnia zwiększone bezpieczeństwo, a jednocześnie uniemożliwia przecięcie tych ogniw piłą do metalu lub nożyczkami w celu jakiejkolwiek działalności przestępczej! Łańcuchy ochronne są wyposażone w osłony z tkaniny o wysokiej odporności mechanicznej, których powierzchnie są pokryte żółtą galwanizowaną powłoką antykorozyjną (cynk galwaniczny), co sprawia, że są one bardzo śliskie w rękach niedoszłych złodziei.

Zastosowanie łańcuchów hartowanych

Łańcuchy z hartowanej stali doskonale nadają się do zabezpieczania cennych przedmiotów lub sprzętu. Ogniwa są wyposażone w tekstylną osłonę, która chroni lakier zabezpieczający. Gdziekolwiek musisz zamontować zabezpieczenia – wypróbuj wytrzymałe kłódki w połączeniu z mocnymi łańcuchami, aby niczego nie uszkodzić, a jednocześnie zapewnić sobie spokój ducha, wiedząc, że ochronią one przed złodziejami.

Łańcuchy hartowane to świetny sposób na zabezpieczenie samochodu przed kradzieżą w miastach, gdzie nie zawsze jest możliwe lub praktyczne pozostawienie pojazdu w miejscu strzeżonym. Są one szczególnie przydatne, gdy małe pojazdy, takie jak motocykle i rowery, wymagają dodatkowego zabezpieczenia, ponieważ można je pozostawić na zewnątrz bez obawy, że zbliżą się do nich przestępcy, dla których tego typu pojazdy mogą być cennym celem!

Aby odstraszyć złodziei, przy wejściach należy umieścić łańcuchy i zabezpieczyć nimi zamki. Wytrzymały materiał utrudnia przedostanie się przez nie pił lub narzędzi tnących, dzięki czemu twój dom będzie mniej narażony na ataki w godzinach nocnych, kiedy intruzi są najbardziej aktywni!

Łańcuch hartowany rowerowy to świetny wybór w miejscach o wysokim wskaźniku przestępczości, ponieważ jest wystarczająco mocny, aby wytrzymać napór niemal wszystkiego, co złodzieje zazwyczaj wykorzystują. Oferują one również mniejszą mobilność niż linki, ale nadal można manipulować ich kształtem, tak aby pasowały do większości bagażników i rowerów – nawet tych ciężkich!

Wyświetlony 941 razy