wtorek, 04 październik 2022 11:15

Jak działają nowoczesne kominki na biopaliwa?

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
biokominki biokominki mat.prasowe

Zbliżające się zimowe wieczory sprawiają, że coraz częściej marzymy o ciepłej herbacie i skrzącym się w tle kominku.

Jednak dla mieszkańców bloków jest, to niemożliwe do zrealizowania marzenie, przecież zwykły kominek emituje ogromne ilości dymu i jest zwyczajnie niebezpieczny dla mieszkańców. Więc jak sprawić, by w chłodne wieczory cieszyć się iście filmową scenerią w zaciszu naszego domu, czy mieszkania?  Otóż w szybki i łatwy sposób możesz spełnić swoje marzenia z biokominkiem.

Sposób działania nowoczesnych biokominków

Nowoczesne biokominki jest to świetna alternatywa dla zwykłych opalanych drewnem, lub brykietem kominków. Różnią się one przede wszystkim sposobem podłączenia. Biokominki pracują na paliwie zwanym bioetanolem. Jest to substancja oparta na alkoholu, który w wyniku spalania emituje niewielkie ilości dwutlenku węgla i pary wodnej. By nasz biokominek pracował w odpowiedni i bezpieczny sposób, najważniejsza jest dobra wentylacja pomieszczenia.

To, ile możemy cieszyć się płomieniem, zależy od tego ile wlejemy biopaliwa do zbiorniczka, jest to zazwyczaj 1litr. Zatem, starczy on nawet do 5 godzin palenia. Pamiętajmy jednak, by nie stosować biokominka jako jedyne źródło ciepła, gdyż jest on po prostu za słaby by ogrzać pomieszczenie. Najlepiej spełnia on funkcję wizualną, nadaje pomieszczeniu głębi i tworzy domową atmosferę.

Biokominek, czy warto mieć go w swoim domu

W ostatnim czasie biokominki stały się bardzo popularne. Jest to spowodowane łatwością w ich montażu, brakiem ograniczeń co do pomieszczeń, w którym mają się znaleźć. Nowoczesne biokominki możemy ulokować nawet na balkonie. Dzięki temu, że biopaliwo spala się bezwonnie, nie emitują one nieprzyjemnych zapachów, które mogłyby być uciążliwe dla mieszkańców. Co ważniejsze, taki biokominek możemy zamontować nawet w kawalerce. Nie jest, to już luksus, na który mogą sobie pozwolić nieliczni.

Nie ogranicza nas przestrzeń, odpowiednie podłączenie do komina, czy nieprzyjemny zapach wynikający ze spalania drewna lub brykietu. Warto również dodać, że biokominki ułatwiają utrzymanie czystości. Każda wymiatanie popiołu z kominka wiąże się z brudną robotą i sprzątaniem. Kolejną zaletą jest oszczędność miejsca, zwykłe kominki potrzebują dużej przestrzeni. Biokominki nie potrzebują dużo miejsca, możemy wybrać opcje stojącą lub wiszącą. Są estetyczne i pasują do nowoczesnych miejsc. To właśnie z tego powodu, zainteresowanie biokominkami stale rośnie i możemy spotkać je dziś coraz częściej. Połączenie funkcjonalności z eleganckim stylem sprawia, że biokominki są dziś po prostu modne.

Wyświetlony 743 razy