poniedziałek, 03 październik 2022 13:25

Drzwi zewnętrzne, czyli Twoje maksimum bezpieczeństwa

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
drzwi zewnętrzne antywłamaniowe drzwi zewnętrzne antywłamaniowe pixabay

Budując dom, czy kupując mieszkanie niejednokrotnie zastanawiamy się jakie drzwi wybrać. Przecież jest to niesamowicie ważna kwestia. By nasze drzwi pełniły odpowiednią funkcję, czyli odgradzały nas od świata zewnętrznego.

Jednak między wyborem drzwi do domu jednorodzinnego, a mieszkania jest wiele różnic, czy warto zainwestować w drzwi antywłamaniowe?

Drzwi zewnętrzne do domu

Planując zakup wymarzonych drzwi do naszego domu stoi przed nami nie lada wyczyn. Podstawowym wymogiem, który musimy spełnić odnośnie prawa budowlanego jest odpowiednia izolacja cieplna. Drzwi muszą być izolować pomieszczenia mieszkalne przez warunkami atmosferycznymi, czyli prostym językiem mówiąc muszą izolować nas przed zimnem.

Głównymi materiałami, z których powstają drzwi jest drewno, stal, aluminium i PCV. W ostatnim czasie swój prym na rynku wiodą drzwi stalowe. Odpowiednia izolacja, odporność na warunki atmosferyczne i trwałość to trzy cechy, które przemawiają za tym, że to idealny wybór do naszego domu. Jednak dla wielbicieli natury, są również dostępne drzwi drewniane, jednak musicie się liczyć z wysoką ceną, gdyż pozyskanie odpowiedniego materiału i konserwacja są bardzo kosztowne. Najdroższą opcją są drzwi aluminiowe.

Drzwi zewnętrzne do mieszkania

Drzwi zewnętrzne do mieszkania nie odgrywają tak ważnej roli, jak drzwi do domu. Klatka schodowa w blokach czy apartamentach jest ogrzewana. Dlatego też nie muszą być one odpowiednia ocieplane czy odporne na warunki atmosferyczne. Tutaj bardzo ważną kwestią jest odpowiedni system antywłamaniowy, który uchroni nas przed niechcianymi gośćmi w naszym mieszkaniu. Mimo wielu włamań, bardzo mała liczba osób zaopatruje się w odpowiednie drzwi antywłamaniowe.

Drzwi antywłamaniowe

Kupując drzwi zarówno do domu jak i mieszkania zależy nam na bezpieczeństwie. Większość z nas z tyłu głowy ma sytuację, w której odpowiednie drzwi zewnętrzne antywłamaniowe będą w stanie uchronić nas przed stratą cennych nam rzeczy. Jednak w większości przypadków włamanie odbywa się nie poprzez drzwi wejściowe, a okna bądź drzwi tarasowe. Zatem co robić by zmniejszyć ryzyko włamania? Odpowiednie rolety antywłamaniowe zabezpieczą nasze okna i sprawią, że dostanie się do naszego domu będzie praktycznie niemożliwe.

Podsumowując, wybór różnych rodzajów drzwi zewnętrznych, jest dziś niezwykle szeroki. Dzięki temu możesz dobrać dokładnie takie drzwi zewnętrzne, jakie najbardziej odpowiadają Twoim potrzebom. Warto wspomnieć, że wszelkie drzwi zewnętrzne rodzaje dostępne są w różnej kolorystyce, dlatego łatwo dopasować je do np. barw elewacji.

Wyświetlony 540 razy