środa, 30 wrzesień 2020 12:02

Dlaczego projektanci tak lubią sufity napinane?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Sufity napinane Poznań Sufity napinane Poznań

Sufity napinane coraz bardziej zyskują na popularności. Stanowią prosty sposób na całkowitą odmianę wnętrza i zamaskowanie elementów konstrukcyjnych, oświetlenia czy klimatyzacji. Tego typu rozwiązania wykorzystywane są nie tylko w pomieszczeniach przemysłowych czy magazynowych, ale również w prywatnych domach i mieszkaniach, gdzie sufit poza ukryciem nieestetycznych elementów stropu pełni także funkcję dekoracyjną. Co sprawia, że warto wybierać sufity naciągane?

 

Sufit napinany, czyli prosty sposób na odmianę wnętrza

Sufity napinane mają za zadanie maskować ewentualne niedoskonałości stropu i współgrać z charakterem wnętrza. Dzięki temu można jednocześnie ukryć widoczne elementy konstrukcyjne, instalację oświetleniową czy klimatyzację oraz nadać pomieszczeniu niepowtarzalnego charakteru.

Różnorodność wersji kolorystycznych, wzorów i modeli daje możliwość stworzenia dowolnej powłoki, która wtopi się w wystrój wnętrza albo wręcz przeciwnie, będzie stanowiła główny element dekoracyjny, na przykład w pomieszczeniach utrzymanych w klasycznym lub minimalistycznym stylu. Sufity napinane Poznań posiadają walory estetyczne, które łączą się z praktycznością takiego rozwiązania. Prawidłowo zamontowany sufit naciągany jest trwały i z upływem lat nie traci swojego pierwotnego wyglądu, a co więcej powłoka sufitowa wykonana z tkaniny poliestrowej albo folii PCV nie wymaga szczególnej pielęgnacji.

Jak przebiega montaż sufitu naciąganego?

Projektanci uwielbiają sufity napinane również ze względu na szybki i prosty montaż, który nie wymaga specjalnych przygotowań. Ekologiczne materiały nie wytwarzają nieprzyjemnego zapachu i nie powodują powstawania nadmiernego brudu ani kurzu, dlatego podczas mocowania sufitu pomieszczenie nie musi być szczególnie zabezpieczone czy całkowicie opróżnione z mebli.

Sam proces montażu jest stosunkowo łatwy, a co najważniejsze może zakończyć się nawet w jeden dzień. Standardowo sufit naciągany zostaje zamocowany w ciągu kilku do kilkunastu godzin, czas ten może się przedłużyć, gdy projekt jest bardziej skomplikowany. Chociaż powłokę sufitową i profile aluminiowe można zamontować samodzielnie, klienci chętnie korzystają z usług profesjonalnych ekip montażowych. Doświadczeni fachowcy to mniejsze ryzyko rozdarcia albo zadrapania podatnej na uszkodzenia mechaniczne powłoki i gwarancja uzyskania optymalnego efektu końcowego.

Wyświetlony 1661 razy