wtorek, 30 czerwiec 2020 17:06

Funkcjonalny taras - zadbaj o przestrzeń wokół domu

Oceń ten artykuł
(16 głosów)
wkrętarka DeWalt 18V wkrętarka DeWalt 18V

Wielkimi krokami zbliża się lato, a wraz z nim ciepłe, słoneczne i dłuższe dni. Wyższe temperatury sprawiają, że chętniej spędzamy wolne chwile z rodziną i znajomymi na dworze. Taras to znakomite miejsce do tego typu spotkań. Czasami jednak zapominamy, że oprócz wyglądu ważna jest także jego funkcjonalność. Jak więc urządzić funkcjonalny taras, który będzie idealnym miejscem wypoczynku? Oto nasze propozycje. 

 

Funkcjonalny taras – miejsce komfortowego wypoczynku 

Taras coraz częściej jest traktowany jak integralne przedłużenie domu. Mimo, że znajduje się na zewnątrz, to jest to miejsce, które służy do wypoczynku, spożywania posiłków czy spotkań z przyjaciółmi i rodziną. Jego wystrój i aranżacja powinna więc pasować nie tylko do przestrzeni ogrodu, ale także do stylu, w jakim został urządzony dom. Dopasowanie tarasu do wnętrz pozwoli zachować równowagę, harmonię i porządek. Zastanawiasz się więc - jak zaaranżować funkcjonalny taras, dopasowany do zmiennych warunków atmosferycznych? Warto zacząć dbać o tę powierzchnię od podstaw. 

Aranżację tarasu należy traktować jako jedną całość wraz z domem. Warto dopasować go także do ogrodu. Zwróć uwagę na to, jakie barwy dominują w najbliższym otoczeniu. Niezależnie od stylu, zgodnie z którym został zaprojektowany dom, warto wprowadzić do tarasu charakterystyczne dla konkretnej aranżacji elementy. 

Jak urządzić taras? 

Myśląc o aranżacji ogrodu, warto zastanowić się nad tym, czy decydujemy się na własnoręczny remont, czy też jednak wolimy wynająć specjalistów. Jeśli nie czujemy się na siłach, lepszym pomysłem będzie skorzystanie z pomocy fachowców. Jeśli jednak domowe prace nie stanowią dla Ciebie problemu, może warto zdecydować się na własnoręczne wykonanie remontu i samodzielną aranżację tarasu? W tym przypadku, warto wyposażyć się w kilka niezbędnych narzędzi, które z pewnością przydadzą się podczas prac. Szlifierka kątowa akumulatorowa Dewalt to uniwersalny sprzęt, który przyda się w każdym domu, wkrętarka DeWalt 18V pomoże zamocować na tarasie różnego rodzaju ozdoby, a opalarka Graphite ułatwi usuwanie powłok lakierniczych, farb, olejów czy innych substancji z różnego rodzaju powierzchni. 

Aranżacja tarasu powinna być spójna z ogrodem. Jeśli pragniemy, aby miejsce to stało się prawdziwą oazą wypoczynku i komfortu, nie warto wybierać materiałów, które na myśl będą przywodzić zatłoczone miejskie ulice. Zainspiruj się naturą. Na taras warto więc wprowadzić materiały, które idealnie będą komponowały się z naturą. Kamień czy płytki o wyglądzie natralnego kamienia będą idealny pomysłem.  

Zastanawiasz się - jak zaaranżować taras, aby był on jak najbardziej komfortowy i funkcjonalny? Warto wziąć pod uwagę wiele czynników - umiejscowienie tarasu, jego przeznaczenie oraz wielkość. Pamiętaj - taras ma podobać się przede wszystkim Tobie. Nie rezygnuj więc z rozwiązań, które wpadły Ci w oko tylko dlatego, że komuś one nie przypadły do gustu.  

Wyświetlony 2880 razy