poniedziałek, 04 lipiec 2022 16:23

Budowa rezydencji - o czym należy pamiętać?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Rezydencje Rezydencje New House

Projekty domów w stylu rezydencji wyróżniają się luksusowością, elegancją i zastosowaniem nowoczesnych rozwiązań technologicznych. Decyzję o budowie rezydencji z roku na rok podejmuje coraz więcej Polaków.

O czym powinny pamiętać osoby decydujące się na wybudowanie rezydencji? W poniższym artykule przedstawiamy szereg istotnych porad i wskazówek, które warto wziąć pod uwagę. Zapraszamy do lektury.

Co wyróżnia rezydencje od innych typów domów? 

Rezydencje dość znacząco różnią się od innych rodzajów nieruchomości, które stawia się w Polsce. Cechuje je przede wszystkim wyjątkowo duża powierzchnia użytkowa - zazwyczaj wynosi ona minimum 300 metrów kwadratowych. Wyjątkowość rezydencji wynika także z tego, iż posiadają one całą masę rozwiązań i udogodnień dla mieszkańców. 

Rezydencje stawia się zazwyczaj na obrzeżach miast na bardzo dużych działkach. Większość inwestorów preferuje, by obok rezydencji znajdował się duży ogród, basen czy oczko wodne. Wszystko to sprawia, że komfort mieszkania w takim miejscu staje się jeszcze wyższy. 

Obecnie funkcjonuje na rynku wiele firm zajmujących się oferowaniem kompleksowych usług w zakresie projektowania i budowy rezydencji, dlatego podjęcie decyzji o wybraniu którejś z nich może być kłopotliwe. Jedną z najbardziej doświadczonych firm specjalizujących się zarówno w projektowaniu jak i budowie rezydencji jest New House. Więcej informacji na temat jej oferty w tym zakresie jest dostępnych na stronie https://new-house.com.pl/rezydencje. 

Na co należy zwracać uwagę przy wyborze projektu rezydencji? 

Wybór projektu rezydencji to kwestia absolutnie kluczowa. W związku z tym, że budowa tak okazałego domu to prawdziwe wyzwanie, wyborowi projektu powinniśmy poświęcić odpowiednio dużo czasu. Podstawowa kwestia to decyzja odnośnie ilości powierzchni użytkowej nieruchomości a także tego, czy ma to być budynek parterowy czy piętrowy. 

Następnie należy zastanowić się nad tym, jakie dokładnie dodatkowe rozwiązania technologiczne ułatwiające codzienne życie powinny znaleźć się w naszym budynku. Mowa tutaj na przykład o ogrzewaniu podłogowym, klimatyzacji, specjalnym systemie do oszczędzania energii i wiele, wiele innych. 

Przeglądając poszczególne gotowe projekty rezydencji możemy zauważyć, że zazwyczaj są one mocno zróżnicowane, dlatego też każdy z pewnością bez trudu znajdzie taką propozycję, która będzie odpowiadała jego potrzebom. 

Zaprojektowanie i budowę rezydencji warto powierzyć specjalistom New House 

Budowa rezydencji to inwestycja, która wymaga dużego nakładu pracy. Aby mieć pewność, że wszystko zostanie zrealizowane zgodnie z planem, warto powierzyć budowę profesjonalistom. Firmą godną polecenia jest New House. Funkcjonuje ona nieprzerwanie począwszy od 1992 roku. 

New House oferuje kompleksowe usługi w zakresie projektowania i budowy nie tylko rezydencji, ale również domów parterowych, z poddaszem użytkowym i piętrowych. Gotowe projekty rezydencji stworzone przez specjalistów New House można obejrzeć na stroniehttps://new-house.com.pl/rezydencje#gotowe-projekty.

Wyświetlony 761 razy