poniedziałek, 13 czerwiec 2022 08:22

5 popularnych i polecanych zastosowań siatki budowlanej

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Siatka budowlana ochronna Siatka budowlana ochronna

Siatka budowlana ma więcej zastosowań niż wskazywałaby na to jej nazwa. To niezwykle łatwy w użyciu produkt, pojawiający się w wielu miejscach. W jaki sposób można wykorzystać siatkę budowlaną? Gdzie sprawdzi się najlepiej?

 

Siatka budowlana na rusztowaniach

Siatka budowlana jest powszechnie wykorzystywana do zabezpieczania rusztowań. Mowa tu zarówno o bezpieczeństwie pracowników, jak i przechodniów. Taka bariera chroni przed spadającymi przedmiotami, które w przypadku dużych wysokości stanowią poważne zagrożenie. W takim zastosowaniu najczęściej występuje siatka o dość gęstym splocie.

Siatka budowlana na rusztowaniach może chronić pracowników także przed działaniem słońca. W ten sposób zmniejsza się ryzyko wystąpienia oparzeń czy udaru. Warunki pracy na rusztowaniu stają się wówczas znacznie przyjemniejsze. Na plac budowy trafia też mniej pyłu, który opada w obrębie siatki. Wpływa to na łatwość sprzątania po zakończeniu prac.

Siatki budowlane są nieocenioną pomocą zwłaszcza w sytuacji, gdy prace są przeprowadzane w okolicach już istniejących obiektów, dróg i chodników. W ten sposób można zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom okolicznych terenów i przechodniom, jednocześnie przeprowadzając prace bez najmniejszych problemów – mówi specjalista z firmy Symar oferującej siatki o wielu zastosowaniach.

Siatka budowlana do zabezpieczania materiałów

Siatka zabezpieczająca budowlana sprawdzi się doskonale również w sytuacji, gdy zamierzasz chronić materiały lub odpady przed czynnikami zewnętrznymi. Mowa tu m.in. o podmuchach wiatru. Lekkie przedmioty mogłyby zostać szybko porwane i wyniesione nawet kilkaset metrów dalej. Odpowiednio zabezpieczona siatka chroni te przedmioty. Oprócz tego modele wykonane z trwalszych materiałów są trudne do przerwania, dzięki czemu pozwalają na zmniejszenie ryzyka kradzieży.

Siatka budowlana ochronna na elewację

Siatka budowlana ochronna może sprawdzić się doskonale również w przypadku zabezpieczania elewacji. Mowa tu zwłaszcza o starszych budynkach, które z biegiem czasu uległy zniszczeniu. Siatka chroni przede wszystkim przechodniów przed odpadającymi fragmentami tynków. W ten sposób można zabezpieczyć również obiekty, które zostały uszkodzone w wyniku działania sił natury i czekają na odbudowanie. Siatkę budowlaną ochronną da się zawiesić także w okolicach dachu, dzięki czemu dachówki i inne elementy nie spadną na chodnik.

siatka budowlana na elewacji

siatka budowlana na elewacji

Siatka zabezpieczająca budowlana idealna na czas remontów

Siatka budowlana sprawdza się świetnie także w trakcie remontów elewacji lub jej fragmentów. Pozwala na zabezpieczenie przed zachlapaniem innych części budynku czy chodnika. Dzięki niej remonty mogą być prowadzone w bezpieczny sposób również w centrach miast, gdzie odbywa się ruch. Zanieczyszczenia nie opadają bowiem na chodnik i ulicę.

Siatka budowlana we wnętrzach

Siatka budowlana może być wykorzystywana również we wnętrzach. Mowa tu o remontach, w trakcie których wykonawcom zależy na zachowaniu porządku. W ten sposób pył i inne śmieci nie rozprzestrzeniają się po całym pomieszczeniu. Siatki tego typu przydadzą się też w wysokich przestrzeniach, gdzie do przeprowadzenia remontu konieczne jest rozstawienie rusztowania.

Wyświetlony 760 razy