czwartek, 26 styczeń 2023 16:58

Żywotność opon ciężarowych – o tym warto wiedzieć!

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
opony ciężarowe opony ciężarowe mat.prasowe

Odpowiednio dobrane ogumienie ciężarowe przekłada się na wyższy poziom bezpieczeństwa jazdy oraz niższe koszty eksploatacji pojazdu. Dostępne na rynku rozwiązania podzielić można zarówno pod kątem klasy, zastosowania, sposobu montażu, jak i też rozmiaru. Jak szybko, łatwo i wygodnie dobrać opony do pojazdów ciężarowych? Jakie rodzaje opon warto znać? Dlaczego ogumienie ciężarowe najbardziej opłaca się zamówić online? Na wszystkie te pytania odpowiadamy poniżej.

 

Jakie rodzaje opon ciężarowych warto znać?

Przy dobieraniu odpowiedniego ogumienia do samochodu ciężarowego niezwykle istotne jest to, aby było ono dobrze dopasowane do osi pojazdu. Z tego też powodu wszystkie opony ciężarowe podzielić można na napędowe, prowadzące i naczepowe. Ponadto warto zwrócić też uwagę na to, w jakich warunkach będą one docelowo użytkowane. Ze względu na zastosowanie ogumienie ciężarowe dzieli się również na:

- opony do transportu regionalnego;

- opony do transportu międzynarodowego;

- opony budowlane.

Opony ciężarowe klasy premium (np. Michelin, Pirelli, Continental) pomimo wyższej ceny są w stanie często zapewnić potencjalnie nawet dwukrotnie dłuższe przebiegi w stosunku do ogumienia klasy ekonomicznej (np. chińskie marki). Należy wspomnieć tu również klasie medium, ponieważ ze względu na połączenie wysokiej jakości i atrakcyjnej ceny, to właśnie ona cieszy się największą popularnością wśród kierowców na drogach krajowych. Do środkowej półki cenowej zaliczyć możemy opony ciężarowe Dunlop, Barum, Falken, Toyo, Kormoran czy Sava.

Jak łatwo dobrać odpowiednie opony ciężarowe?

W przypadku problemów lub trudności ze znalezieniem odpowiedniego rodzaju opon ciężarowych warto skorzystać z dostępnych online narzędzi. Aby móc wygodnie i szybko wyświetlić listę kompatybilnych z danym rodzajem pojazdu opon wystarczy odwiedzić stronę internetowej hurtowni ogumienia. Dzięki kompleksowemu wsparciu doświadczonych specjalistów z BOK można łatwo zweryfikować czy wybrany produkt spełni indywidualnie zdefiniowane kryteria. Zamiast zastanawiać się godzinami, które opony ciężarowe najlepiej sprawdzą się w danym przypadku, wystarczy zadzwonić na bezpłatną infolinię, a następnie opisać swoje potrzeby i oczekiwania.

Gdzie warto zamówić opony ciężarowe Dunlop?

Niegdyś opony ciężarowe oraz samochodowe najbardziej opłacało się kupić bezpośrednio u wulkanizatora. Na szczęście wraz z rozpowszechnieniem się e-commerce sytuacja ta diametralnie się zmieniła. Zamiast przekrzykiwać się z mechanikiem w zgiełku oraz hałasie, jaki zazwyczaj panuje w zakładzie wulkanizatorskim, wystarczy usiąść wygodnie z własnym komputerem, tabletem albo smartfonem. Podobnie jak każdy inny rodzaj ogumienia opony ciężarowe Dunlop najbardziej opłaca się zamówić online, ponieważ w ten właśnie sposób można najłatwiej uniknąć nieprzyjemności i dodatkowych kosztów związanych z podróżą do stacjonarnego punktu sprzedaży. Warto zwrócić też uwagę, iż dostępny online asortyment opon cechuje się znacznie większą rozpiętością, dostępnością i atrakcyjnością cenową. Ponadto przy zakupie kompletu opon (tzn. przynajmniej 2 szt.) skorzystać można również z darmowej dostawy na terenie całej Polski.

Wyświetlony 607 razy