piątek, 31 lipiec 2020 17:33

Nawozy ogrodnicze – twój piękny ogród

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Nawozy ogrodnicze Nawozy ogrodnicze

Jak wiadomo, nawozy ogrodnicze stanowią podstawę w przypadku każdego ogrodu, zarówno tego hobbystycznego, jak i amatorskiego.

Są one odpowiedzialne za zwiększenie składników odżywczych w glebie i jej użyźnienie. Stosowanie tego typu preparatów sprawia, że rośliny lepiej się rozwijają i są po prostu zdrowsze. Odpowiednia pielęgnacja roślin ogrodowych i idealnie wyważone składniki pokarmowe zapewniają wzrost, wytworzenie kwiatów, owoców oraz liści. Mało tego, nawozy sprawiają, że rośliny posiadają piękny wygląd. Dzieje się tak, gdyż preparaty tego rodzaju pozwalają zwiększyć zawartość azotu, fosforu czy też potasu. Wpływają one również na polepszenie struktury podłoża oraz jego właściwości chemicznych. Tym samym, nie musimy się obawiać o żyzność gleby. Wszystko to zaledwie część zalet stosowania nawozów.

Nawozy ogrodnicze krótko- i długo działające

GRUPA INCO S.A. to producent nawozów ogrodniczych, działający w branży od wielu lat. Firma specjalizuje się w nawozach mineralnych, mineralno-organicznych nawozach wieloskładnikowych. Posiada ona w ofercie preparaty niezbędne do trawników, iglaków, drzew owocowych, kwiatów, roślin ozdobnych i nie tylko. Spośród oferty coś odpowiedniego dla siebie znajdą zarówno hobbyści, jak i profesjonaliści. W asortymencie INCO S.A. dostępne są nawozy ogrodnicze o spowolnionym działaniu, jak i krótko działające. Nawozy o spowolnionym działaniu stopniowo uwalniają składniki pokarmowe (od 100 do 180 dni). Wszystko to sprawia, że składniki te są przyswajalne w około 70%. Powinny być one stosowane na wiosnę. Nawozy ogrodnicze krótko działające rozpuszczają się szybko, a tym używamy ich kilka razy w sezonie, począwszy od kwietnia. Należy przy tym pamiętać, by nie stosować ich zbyt późno, gdyż działanie tego typu może spowodować przemarznięcie rośliny.

Nawozy ogrodnicze dla hobbystów i profesjonalistów

Azofoska, Florovit, Florovit Pro Natura i Fruktovit to marki znane każdemu ogrodnikowi. Cieszą się one ogromną popularnością i są jednym z najczęściej wybieranych. Są one dostępne zarówno w postaci płynnej, jak i granulowanej. Poszczególne preparaty są odpowiednie zarówno do trawników, iglaków, kwiatów, owoców, warzyw, jak i do roślin domowych i ogrodowych. Te wieloskładnikowe nawozy mineralne i mineralno-organiczne idealnie sprawdzą się w przypadku hobbystycznie prowadzonych ogrodów.

GRUPA INCO S.A. specjalizuje się również w nawozach dla profesjonalistów. Marka Florovit AGRO będzie odpowiednia w przypadku upraw rolniczych, ogrodniczych, sadowniczych. Jedno- i wieloskładnikowe nawozy to preparaty najwyższej jakości, których produkcja opiera się na odpowiednich produktach i najnowszej technologii. Seria Florovit AGRO zawiera nawozy w formie płynnej i granulatów. Gwarantują one zaopatrzenie roślin w składniki i mikroelementy, a tym samym przyczyniają się do wzrostu. Środki odpowiednie dla profesjonalistów zawierają komposty, nawozy organiczno-mineralne, nawozy krystaliczne do nawożenia opryskowego, nawozy doglebowe dla upraw owocowych, warzywnych, rolniczych i nie tylko.

Nawozy ogrodnicze - podstawa w pielęgnacji

Piękne i zdrowe rośliny, które szybko rosną to marzenie każdego ogrodnika- zarówno tego profesjonalnego, jak i hobbysty. Nawozy ogrodnicze stanowią podstawę w pielęgnacji, która gwarantuje zwiększenie składników odżywczych w glebie, użyźnienie, odpowiednią ochronę, a także piękny i zdrowy wygląd. Wybierając tego rodzaju preparaty, warto postawić na najwyższą jakość.

 

Wyświetlony 1448 razy