niedziela, 23 maj 2021 18:04

Mieszanki traw dekoracyjnych, gazonowych

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
ziemia ogrodowa kraków ziemia ogrodowa kraków pixabay

Tego typu mieszanki nasion dedykowane są głównie tam, gdzie celem jest uzyskanie atrakcyjnego wyglądu trawnika. Zawierają one specjalnie dobrane nasiona, które pozwalają na stworzenie gęstego, soczyście zielonego ogrodu.

 

Jest on jednak wymagający w pielęgnacji i jest podatny na wydeptywanie.

Mieszanki traw boiskowych, sportowych

W miejsca, w których trawnik ma być użytkowany intensywnie, polecane są mieszanki traw boiskowych, sportowych. Gdy chodzi o takie nasiona traw Kraków także ma sklepy, gdzie można je zakupić. Mieszanki te polecane są między innymi na tereny, z których mają korzystać dzieci, na przykład na przydomowe boiska, place zabaw. Jeśli decydujesz się na uprawę trawy, to na pewno będziesz potrzebował produktów takich jak ziemia ogrodowa kraków.

Mieszanki traw uniwersalnych

To wszechstronna mieszanka, która łączy w sobie atrakcyjny wygląd wraz z wytrzymałością na wydeptywanie. Takie mieszanki są wybierane bardzo często do ogrodów przydomowych. Mieszanki traw na stanowiska zacienione, które z nich wybrać?

Gdy trawnik ma być wysiany w miejscu zacienionym, w takim przypadku warto zdecydować się na specjalną mieszankę, która będzie dedykowana na takie stanowiska. Wtedy zawarte w niej nasiona są odpowiednio dobrane, aby mogły one zapewnić prawidłowy wzrost nawet w miejscu, w którym trawa rośnie gorzej. Podłoże dla roślin zasadolubnych stosowane jest między innymi do roślin skalnych, iglaków jak sosna, kwiatów jak sasanki albo goździki. Podłoże dla roślin kwasolubnych stosowane jest między innymi do wrzosów, magnolii, cyprysików, krzewów jak hortensja, rododendron czy kalia. Gdy potrzebna jest ziemia ogrodowa Kraków daje dostęp do wielu dobrych sklepów ogrodniczych, w których można otrzymać profesjonalną pomoc w doborze najlepszego podłoża.

Mieszanki traw na piaszczyste podłoża

Trawnik można również założyć na piaszczystych podłożach. W takim przypadku warto poszukać mieszanki nasion traw w Krakowie, która jest przeznaczona na gleby piaszczyste. Tego typu mieszanki są skomponowane tak, aby zawierać gatunki traw o głębokim zakorzenieniu, dzięki czemu mogą one również skutecznie rosnąć na wymagających podłożach, które zawierają dużą ilość piasku.

Wyświetlony 992 razy