poniedziałek, 05 październik 2020 09:47

Czym powinna wyróżniać się wiata rowerowa?

Oceń ten artykuł
(3 głosów)
wiata rowerowa wiata rowerowa

Wiata rowerowa powinna stanowić połączenie wysokiej funkcjonalności oraz wytrzymałości. Konstrukcja narażona jest zarówno na uszkodzenia mechaniczne, jak i negatywne oddziaływanie czynników otoczenia. Właśnie dlatego tak ważne jest to, aby jakość postawić na pierwszym miejscu.

Wybierając producenta dobrze jest sprawdzić jego przykładowe realizacje oraz opinie wystawione przez wcześniejszych klientów. Należy również przeanalizować poniższe parametry.

Wytrzymałość konstrukcji

Profesjonalna wiata rowerowa powinna zostać wykonana ze starannie wyselekcjonowanych materiałów, które spełniają szereg rygorystycznych norm oraz standardów. Priorytetem jest osiągnięcie pożądanego poziomu trwałości. Konstrukcja nawet po wielu latach powinna prezentować się zupełnie jak nowa. Nie może wykazywać podatności na negatywne oddziaływanie wiatru, ujemnych i wysokich temperatur, deszczu, gradu, śniegu, czy też promieniowania UV. Nie zapominajmy, że wiaty rowerowe są eksploatowane na zewnątrz, a więc ich kompleksowe zabezpieczenie przed warunkami atmosferycznymi to absolutna podstawa. Nie bez znaczenia jest również obniżenie prawdopodobieństwa rdzewienia metalowych elementów np. poprzez cynkowanie ogniowe. Jeśli poszukujesz wykonawcy godnego zaufania, to sprawdź ofertę firmy Mega Andrea. Jest to marka, która funkcjonuje w branży już od wielu lat, dzięki czemu inwestycja z pewnością będzie udana.

Optymalny rozmiar

Przed budową wiaty rowerowej należy zastanowić się, jaki rozmiar będzie optymalny. Wszystko zależy od liczby rowerów, które chcemy pod nią przechowywać. Można wyróżnić konstrukcje na kilka, kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt jednośladów. Wiadomym jest, że im większa wiata, tym wyższa cena wykonania. Należy więc zastanowić się, jakie rozwiązanie jest najkorzystniejsze. W przypadku trudności z podjęciem ostatecznej decyzji dobrze jest skorzystać z fachowego doradztwa wykwalifikowanej obsługi. To najlepsza opcja dla tych, którzy potrzebują kompleksowego wsparcia na etapie planowania przedsięwzięcia.

Sposób wykończenia

Wiata rowerowa może posiadać otwarte ściany, co oznacza, że pojazdy są chronione przede wszystkim przez dach. Takie konstrukcje uchodzą za uniwersalne, a ich wpasowanie w otoczenie nie powinno stanowić żadnego wyzwania. Prezentują się lekko i nie szpecą przestrzeni, a więc często można je spotkać np. w centrum miasta. Alternatywą są zabudowane wiaty rowerowe, które najczęściej posiadają ścianki z drewna. Wyróżniają się one wysoką stabilnością, dzięki czemu przez długi czas nie utracą swojej pierwotnej formy. Ponadto skutecznie chronią one jednoślady przed czynnikami zewnętrznymi.

Efektowny design

Wiadomym jest, że wiata rowerowa wpływa na wygląd otoczenia. Z tego względu powinna ona zostać zaprojektowana z troską o najmniejsze detale. Dobrze, jeśli konstrukcja prezentuje się efektownie, a jednocześnie nowocześnie. Wiele osób stawia na ponadczasowy minimalizm, który zapewnia szereg możliwości aranżacyjnych. Można także spotkać się z konstrukcjami o oryginalnych formach - stanowią one niebanalną ozdobę.

Wyświetlony 2038 razy