piątek, 04 marzec 2022 12:02

Czym kierować się wybierając markizę tarasową?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
markiza tarasowa Alisa markiza tarasowa Alisa https://oknarolety.com

Markiza zamontowana nad tarasem pozwala w przyjemny sposób spędzić czas na nim nawet, gdy świeci mocne słońce. Odpowiednio dobrana, będzie służyła na długie lata i będzie wygodna w użytkowaniu.

Na rynku obecnie dostępnych jest wiele różnorodnych modeli markiz. Są one też dostępne w wielu opcjach, które sprawiają, że jeszcze lepiej spełniają swoje funkcje. Czy dokładnie kierować się przy wyborze markizy tarasowej? Sprawdź, najważniejsze informacje na ten temat.

Jakie są najważniejsze kwestie związane z wyborem markizy na taras?

Jedną z najważniejszych funkcji markizy jest to, aby dobrze zacieniała przestrzeń znajdującą się pod nią. Dlatego tak ważny jest odpowiedni dobór tkaniny, z jakiej będzie ona wykonana. Obecnie producenci oferują zazwyczaj co najmniej kilka opcji do wyboru. Przede wszystkim tkanina taka powinna być mocna i mieć gęsty splot, aby przepuszczać jak najmniej promieni słonecznych. Z reguły każdy producent ma też kilka wersji kolorystycznych tkanin. Przykładowo markiza tarasowa Alisa dostępna jest 48 różnych kolorach. Dobrze też wymierz miejsce, gdzie będzie mocowana markiza, aby optymalnie je zacienić. Możesz zdecydować się na markizę robioną na wymiar lub wybrać spośród gotowych propozycji.

Kolejną kwestią jest wybór sposobu montażu markizy. Można ją montować do ściany, krokwi. Warto też zastanowić się, w jaki sposób będzie obsługiwana markiza. Obecnie dostępne są modele z korbą, a także z silnikiem elektrycznym. Bardzo wygodnym rozwiązaniem są markizy z możliwością sterowania pilotem, a także takie wyposażone w specjalne czujniki. W zależności od modelu może to być czujnik drgań lub czujnik wiatrowo-słoneczny. Pozwalają one na automatyczne otwieranie lub zamykanie markizy w zależności od warunków pogodowych panujących na zewnątrz.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę, wybierając markizę tarasową?

Wybierając markizę tarasową, zwróć uwagę na jej estetykę. Powinna ona wpisywać się do ogólnego charakteru nieruchomości. Możesz dobrać kolorystykę tkaniny, z jakiej będzie wykonana markiza, ale także to, jak będzie wykończona. Chodzi tutaj głównie o to, jak będzie wyglądać falbana przy końcu markizy – może być prosta lub mieć dekoracyjne wycięcia. Zazwyczaj zarówno kolor, jak i kształt falbany wybiera się przed końcową realizacją zamówienia na stronie internetowej.

Przy wyborze markizy zwróć także uwagę na to, jaką klasę odporności na podmuchy wiatru ma dana markiza – najniższa jest pierwsza klasa wytrzymuje podmuchy do 7,9 m/s, najwyższa natomiast trzecia i wytrzymuje podmuchy do 13,8 m/s.

Wyświetlony 860 razy