czwartek, 15 wrzesień 2022 15:29

Zestaw prysznicowy podtynkowy - czy warto zainteresować się tym rozwiązaniem?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
zestaw podtynkowy prysznicowy zestaw podtynkowy prysznicowy pixabay

Obecnie coraz częściej w mieszkaniach Polaków miejsce tradycyjnych wanien zajmują natryski. Ich popularność wynika zarówno z czynników ekonomicznych, jak i z wygody ich użytkowania.

Urządzenia te mogą mieć jednak niezwykle zróżnicowaną formę. Sporą popularność zdobyły na przykład zestawy prysznicowe podtynkowe. Jakie są tego przyczyny? I czym charakteryzują się tego typu produkty?

Czym jest zestaw prysznicowy podtynkowy?

Nowoczesny zestaw podtynkowy prysznicowy jest instalacją, umożliwiającą korzystanie z natrysku, w której większość elementów montuje się pod powierzchnią tynku. W najczęściej spotykanych modelach osoba, korzystająca z prysznica, może zobaczyć jedynie kilka jej części: wylewkę, dźwignię sterującą oraz maskownicę. Pozostała część zestawu zlokalizowana jest w ścianie, pokrytej najczęściej płytkami ceramicznymi.

Obecnie popularność zdobywają zestawy prysznicowe podtynkowe wyposażone w termostat. Rozwiązanie to znacząco ułatwia korzystanie z natrysku i zwiększa wygodę użytkownika dzięki wyeliminowaniu konieczności każdorazowego uzyskiwania właściwej temperatury kąpieli. Ogranicza to znacząco zarówno czas, potrzebny na skorzystanie z natrysku, jak i zużycie wody. To z kolei ma bezpośrednie przełożenie na zmniejszenie kosztów użytkowania lokalu.

Kiedy warto zainstalować zestaw prysznicowy podtynkowy?

Zestaw prysznicowy podtynkowy świetnie sprawdza się przede wszystkim w niewielkich pomieszczeniach - ukrycie większości jego elementów w ścianie pozwala na uzyskanie znacznych oszczędności miejsca. Wpływa to znacząco na komfort kąpieli, zmniejszając również ryzyko przypadkowego urazu - nie ma bowiem na przykład możliwości uderzenia użytkownika w rury, doprowadzające wodę do natrysku. Równocześnie zminimalizowane jest też prawdopodobieństwo uszkodzenia armatury, co wpływa na jej trwałość i ogranicza konieczność prowadzenia napraw.

Systemy takie są  jednak przede wszystkim niezwykle estetyczne, szczególnie w połączeniu z odpowiednim designem pomieszczenia. Zestaw prysznicowy podtynkowy jest więc często wybierany przez miłośników minimalistycznych aranżacji wnętrz, którzy chcą utrzymać w tym stylu również swoją łazienkę. Rozwiązanie to jest również idealne wówczas, gdy użytkownik prysznica nie ma zbyt wiele czasu na utrzymanie go we właściwym stanie. Zastosowanie zestawu tego typu ogranicza bowiem powierzchnię armatury, którą trzeba regularnie czyścić - zdecydowana jej większość ukryta jest w ścianie, a usunięcie zabrudzeń z jej widocznych elementów nie stanowi problemu.

Wyświetlony 676 razy