czwartek, 15 wrzesień 2022 16:03

Meble fornirowane na zamówienie

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
kamadomeble.pl kamadomeble.pl pixabay

Nie jest prawdą stwierdzenie, że fornirowane meble są jakościowo gorsze od mebli powstałych z litego drewna.

Taki sposób myślenia jest nieco krzywdzący i właśnie dlatego warto zdawać sobie sprawę ze wszystkich zalet forniru. Przede wszystkim warto zacząć od samego forniru. Czym jest? Tak naprawdę mamy do czynienia z cienkimi płatami drewna, które przybierają formę okleiny. Na rynku dostępne są forniry w bardzo różnych odcieniach oraz o różnych grubościach. Na ogół jednak grubość nie przekracza 0,5 cm. Dlaczego meble fornirowane na zamówienie to dobry pomysł? 

Taniej i lepiej? 

Meble fornirowane to przede wszystkim znacznie tańsza opcja, choć należy w tym miejscu jasno określić, że niekoniecznie znacznie gorsza. Dla wielu osób takie rozwiązanie jest o wiele korzystniejsze niż meble wykonywane w całości z drewna. Drewno to dosyć wymagający materiał i niestety niepozbawiony wad. Z racji naturalnego pochodzenia posiada pewnego rodzaju skazy oraz większe lub mniejsze ubytki, które mogą pogłębiać się wraz z wydłużającym się czasem eksploatacji.

Tymczasem idealnie wykrojony fornir w formie gładkiego plastra drewna, który nakleja się na gotowe już meble, jest rozwiązaniem pozwalającym nam zachować pożądany efekt wizualny przy jednoczesnej dbałości o jakość wykonania "wnętrza". Nie trzeba obawiać się, że fornir wizualnie będzie odstawał od litego drewna. Dzisiejsze możliwości pozwalają na tworzenie fornirów w najwyższej jakości, co z kolei sprawia, że nawet oko eksperta nie będzie w stanie dopatrzyć się różnic. Jednym z największych atutów mebli fornirowanych jest ich waga. W przeciwieństwie do litego drewna meble fornirowane nie są ciężkie, co w niektórych przestrzeniach będzie miało kolosalne znaczenie. 

Kreatywne rozwiązania 

Fornir to przede wszystkim ogrom możliwości i pewność, że nasze upragnione i wymarzone meble będą wyglądały dokładnie tak jak w pierwotnej koncepcji. Dostępność różnorodnych w https://www.kamadomeble.pl/ fornirów pozwala tworzyć najbardziej unikatowe projekty. Co więcej, tego typu rozwiązanie sprawdzi się również w przypadku mebli powstałych ze zróżnicowanych materiałów.

Fornir umożliwia bezbłędne ujednolicenie przestrzeni, co oczywiście będzie miało niebagatelne znaczenie dla całej aranżacji w danym wnętrzu. Należy zdawać sobie również sprawę z tego, że można skusić się na fornir naturalny lub modyfikowany. W przypadku drugiego wariantu, mamy do czynienia ze znacznie szerszym wachlarzem możliwości kolorystycznych. Niektórzy uważają jednak, że tego typu fornir traci nieco na naturalnym wyglądzie. 

Jak troszczyć się o fornir? 

Meble fornirowane wyprodukowane przez kamadomeble.pl wymagają odpowiedniej opieki. Konserwacja oraz sposoby czyszczenia nie powinny opierać się na środkach natłuszczających czy polerowaniu. Znacznie lepszym pomysłem będzie wyposażenie się w specjalne preparaty przeznaczone do fornirowanych powierzchni. Warto również pamiętać, że fornir nie powinien być narażony na zbytnią ekspozycję w promieniach UV oraz na zbyt wysoką temperaturę, która może zadziałać na jego niekorzyść. 

Wyświetlony 616 razy