czwartek, 29 lipiec 2021 11:29

Wynajęcie architekta wnętrz sposobem na obniżenie całościowych kosztów budowy domu

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
dobry dekrator wnętrz w Warszawie dobry dekrator wnętrz w Warszawie pixabay

Według obiegowej opinii dopiero przy trzeciej budowie domu realizujemy wszystkie nasze oczekiwania. Pierwsza i druga budowa to tak naprawdę nauka.

Bądźmy jednak realistami, kogo stać na trzykrotną budowę domu? Większość Polaków dom buduje tylko raz na całe życie. Co zrobić więc by nie popełniać błędów w planowaniu i urządzaniu domu marzeń?

Zalety wynajęcia architekta wnętrz do urządzania mieszkania

Odpowiednią wiedzę, doświadczenie oraz merytoryczne podejście w kwestii urządzania wnętrz posiada dobry projektant wnętrz Warszawa. Wzięci specjaliści doskonale wiedzą jak zaprojektować ergonomiczne i funkcjonalne wnętrze. Co więcej wezmą pod uwagę te aspekty, które nam nawet nie przeszły przez myśl. Któż z nas przy wyborze projektu domu zwraca uwagę na nasłonecznienie albo funkcjonalność danego projektu? Dobry projektant wnętrz doradzi również to, z których rozwiązań lepiej zrezygnować. Tak naprawdę za jego pomocą można sporo zaoszczędzić. Nie do oszacowania jest ponadto wygoda użytkowania dobrze rozplanowanej przestrzeni mieszkaniowej.

Na co architekt wnętrz zwraca uwagę?

Największe oszczędności projektant wnętrz pozwoli nam uzyskać przy szacowaniu kosztów zakupu materiałów budowlanych i wykończeniowych. Zdecydowana większość tak zwanych „fachowców“ ilość potrzebnych materiałów szacuje na wyrost. W rezultacie po zakończeniu budowy inwestor pozostaje z ogromną ilością niewykorzystanych i niepotrzebnych materiałów. Architekt wnętrz posiada wiedzę matematyczną, która pozwoli mu co do jednego centymetra oszacować ilość potrzebnego materiału. Co więcej, dzięki szacunkom fachowca, możemy dokładnie określić, ile pieniędzy możemy przeznaczyć na remont danego pomieszczenia. Przyznajemy sami, trzeba nie lada rozeznania na rynku by w określonym pułapie cenowym znaleźć odpowiednie produkty materiałowe. Architekt wnętrz jest to więc bogata baza kontaktów. Może również polecić nam osoby specjalizujące się w wykończeniu pomieszczeń.

Analiza potrzeb klienta

Architekt wnętrz pozwoli ponadto stworzyć wnętrze oryginalne, spełniające oczekiwania danego inwestora. Fachowy architekt lub dobry dekrator wnętrz w Warszawie dokładnie analizuje potrzeby swoich klientów. Przeprowadza wywiad, za pomocą którego dokładnie określa potrzeby mieszkaniowe członków rodziny. Powinien również na bazie swojego doświadczenia zaproponować oryginalne rozwiązania. Łączenie różnych kolorów, materiałów w sposób nietypowy pozwoli uzyskać wnętrze jedyne w swoim rodzaju. Nie wierzmy więc w to, że usługi projektanta wnętrz muszą być drogie.

Wyświetlony 1013 razy