wtorek, 30 listopad 2021 09:39

Serwis urządzeń grzewczych - ważny przed sezonem

Oceń ten artykuł
(4 głosów)
Serwis Lechma Serwis Lechma pixabay

Używając urządzeń grzewczych musimy pamiętać o ich cyklicznym przeglądzie i konserwacji.

 

Według obliczeń specjalistów z branży instalacyjnej średni czas pracy palnika w kotle w ciągu roku wynosi 2000 godzin. Jeśli porównamy to z samochodem to w tym czasie przy średniej prędkości 50 km/godz przejedziemy 100 000 km. Równocześnie średnio 6 razy odwiedzamy serwis w celu wykonania przeglądu i wymiany zużytych elementów. Wszyscy mamy świadomość, że takie zabiegi są konieczne.

Nie jest inaczej i w przypadku urządzeń grzewczych. Należy wiedzieć również to, że systematyczna konserwacja daje duże korzyści.

Firma Lechma to producent powietrznych wkładów kominkowych oraz kominków z płaszczem wodnym. W naszej firmie zajmujemy się szeroko pojętym serwisem wszystkich urządzeń producenta Lechma. Szukasz profesjonalnego serwisu pieca, przeglądu kominka – dobrze trafiłeś! Szukasz części do kominków Lechma? Nie możesz znaleźć akcesoriów do wkładów kominkowych Lechma? Skontaktuj się z nami.

Serwis Lechma

Serwisujemy kominki:PL190 Standard, Panorama, Pryzma, Standard LuxPL210 Eco GPL290 ModernPL300 TowerPL400 Flat, Flat XL,PL500 Green, Green XL, Green SB, Green XL SBPL600 Prestige S/M/L, Prestige DUOPL1400 Dragon, Dragon DUO

Kominki powietrzne Lechma

Serwisujemy kominki:PP190 Standard, Panorama, Pryzma, Standard Lux,PP400 Flat, Flat XLPP435 LowerPP440 LowPP500 Green, Green XL, Green SB, Green XL SBPP550 SlimPP600 Prestige S/M/L

Piece na pellet Lechma

PL350 Pellet

Ta poznańska fabryka jako jedna z pierwszych w Polsce zaczęła produkować wkłady kominkowe z płaszczem wodnym. Jedne z pierwszych modeli to m.in seria PL190. W związku z zamknięciem działalności producenta, wychodzimy do naszych klientów z szeregiem usług związanych z kompleksowym serwisem.

Problemy Lechma

Nasi klienci zgłaszają się do nas z szeregiem problemów:– problem z paleniem (przy prawidłowym rozpaleniu, cugu pojawia się ogień, niestety po zamknięciu drzwi ogień w ciągu kilkudziesięciu sekund gaśnie do zera, przy ponownym otworzeniu drzwiczek do kominka sytuacja wraca do początku)– pęknięta, pękająca szyba (w jednolitych bocznych szybach przy pierwszym, bądź kolejnym rozpaleniu pojawia się pęknięcie które rozchodzi się dalej)– problemy z integracją ogrzewania podłogowego (ogrzewanie podłogowe nie reaguje na kominek, a kaloryfery są ledwie ciepłe)– problem z nie utrzymywaniem temperatury (brak utrzymania ustawionego poziomu temperatury)– problem z zbyt dużym zadymieniem (dym przedostający się do pomieszczenia, kłębiący się w kominku)

Wyświetlony 1084 razy