poniedziałek, 16 sierpień 2021 13:01

Jakie rolety wybrać do mieszkania w bloku?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
rolety dzień noc rolety dzień noc pixabay

Rolety materiałowe są skuteczną ochroną przed nadmiernym nasłonecznieniem pomieszczenia oraz ograniczają wścibskie spojrzenia przechodniów z zewnątrz.

Mogą być również doskonałym dodatkiem estetycznym do wystroju okien. Zaprojektowane są w taki sposób, aby łatwo można je było zamontować oraz posiadają intuicyjny system obsługi, dzięki czemu ich użytkowanie jest wygodne, szybkie i bezproblemowe. Dużą popularnością cieszą się rolety dzień noc.

Gdzie najlepiej sprawdzają się wewnętrzne rolety?

Rolety montowane wewnątrz budynku najlepiej sprawdzają się jako przesłony witryn okiennych, wnęk oraz regałów. Rolety materiałowe mogą także posłużyć jako ekran projekcyjny. Idealnie pasują do każdego typu okien, więc są jednym z najbardziej uniwersalnych rozwiązań, na które można się zdecydować do swojego mieszkania.

Producenci tacy jak Anwis oferują konsumentom bogatą kolekcję różnych wzorów i kolorów tkanin rolet, dzięki czemu bardzo łatwo można stworzyć estetyczną i spójną dekorację, która fantastycznie będzie komponowała się z wnętrzem. Wybierając odpowiedni materiał, należy zwrócić uwagę na funkcje oraz charakter konkretnego pomieszczenia, gdzie zostanie zamontowana roleta.

Jak dopasować roletę do salonu, kuchni czy sypialni?

Rolety z transparentnymi i jasnymi tkaninami optycznie powiększają pokój i dobrze go rozświetlają, dlatego najlepiej sprawdzają się w kuchni oraz w salonie. Natomiast do pomieszczeń sypialnych warto postawić na tkaniny umożliwiające całkowite zaciemnienie pokoju.

Najlepszym rozwiązaniem na zapewnienie sobie spokojnego wypoczynku są rolety dzień noc. Składają się one z naprzemiennie ułożonych, poziomych pasów materiału, w których jedne przepuszczają promienie słońca, a drugie je ograniczają. W ten sposób można stworzyć efekt przezroczysty i nieprzezroczysty.

Jakie są największe zalety rolet materiałowych dzień noc?

Rolety materiałowe dzień noc posiadają wiele cennych zalet. Najważniejsze z nich to:

  • możliwość dowolnego ustawienia wysokości rolety za pomocą sterowania ręcznego albo elektrycznego,
  • bardzo dobra ochrona przed promieniami słonecznymi,
  • możliwość wykorzystania rolety we wszystkich typach okien,
  • zabezpieczenie zapobiegające tworzeniu się niebezpiecznej pętli przy systemach, które mają zamontowane sterowanie łańcuszkiem koralikowym,
  • długi okres gwarancji sięgający nawet 36 miesięcy.

Rolety oferowane przez firmę Anwis mogą być wyposażone w prowadnice lub kasetę, aby zapewnić stabilne prowadzenie i przyleganie do szyby. W ten sposób ograniczone zostanie również kołysanie materiału podczas podmuchów wiatru czy przy uchylaniu okna.

Do pomieszczeń na poddaszu najlepszym rozwiązaniem są rolety dachowe dzień noc, które nie tylko pełnią funkcję zaciemniające, ale także doskonale chronią wnętrze przed nadmiernym nagrzewaniem. Klienci, którzy potrzebują rolet do miejsc zagrożonych pożarem, mogą zdecydować się na tkaniny trudno zapalne oraz niepalne. Wszelkie produkty przeszły wymagane atesty i nie powodują alergii.

Wyświetlony 861 razy