czwartek, 23 wrzesień 2021 07:24

Oświetlenie przestrzeni w biurze i magazynie

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Plafony do kuchni Plafony do kuchni pixabay

Oświetlenie w biurach i magazynach jest ważne, ponieważ wpływa na wydajność pracy. Badanie wykazało, że pracownicy, którzy są narażeni na więcej światła dziennego, zwykle pracują dłużej, zarabiają więcej pieniędzy, a także mają niższy poziom stresu.

Z drugiej strony pracownicy, którzy są narażeni na mniej światła dziennego, pracują krócej, zarabiają mniej pieniędzy, a także mają wyższy poziom stresu. Oświetlenie przestrzeni w biurze staje się coraz bardziej powszechne. Tego typu lampy są zaprojektowane tak, aby naśladować naturalne światło, co sprawiło, że są coraz bardziej popularne zarówno w biurach, jak i magazynach. Korzystanie z tego typu świateł ma pewne zalety, takie jak wyższa produktywność i lepsze nastroje. Jednak niektóre wady to zwiększone koszty energii elektrycznej i zmniejszona widoczność w nocy.

Płasko przylegające lampy do sufitu - plafony

Lampy z założenia leżą płasko na suficie. Ta funkcja nazywana jest plafonem i zwykle znajduje się w pomieszczeniach domu, takich jak salony i sypialnie. Jednym z najczęstszych błędów popełnianych przez właścicieli domów jest umieszczanie lamp na wieszaku lub półce. Aby uniknąć pułapek, umieść lampę na równej powierzchni co najmniej sześć cali od jakiejkolwiek ściany lub przeszkody. Plafony do kuchni to wielokrotnie wykorzystywane rozwiązanie przede wszystkim ze względu na niewielką przestrzeń, jaką zajmuje tego rodzaju oświetlenie. W większości przypadków do tego arkusza przymocowana jest ozdobna lub konstrukcyjna ramka. Lampy są idealnym oświetleniem każdego pomieszczenia.

Zapewniają światło i mogą być używane jako element dekoracyjny w Twoim domu. Lampy te świetnie prezentują się na ścianach Twojego salonu lub kuchni, ale powinny być zawieszane również pod sufitem. Plafony pozwalają na stworzeniem sufitów o szczególnym wzornictwie. Mogą stanowić element dekoracyjny w pomieszczeniu lub mogą być wykorzystane do stworzenia poczucia przestrzeni poprzez ukrycie niedostępnych obszarów, takich jak rury lub przewody.

Wyświetlony 872 razy