czwartek, 10 grudzień 2020 09:35

O czym należy pamiętać podczas remontu łazienki?

Oceń ten artykuł
(5 głosów)
Projekt małej łazienki z wanną. Parawan umieszczony na wannie jest praktycznym rozwiązaniem w łazienkach o niewielkim metrażu. Fot. Domni.pl Projekt małej łazienki z wanną. Parawan umieszczony na wannie jest praktycznym rozwiązaniem w łazienkach o niewielkim metrażu. Fot. Domni.pl

 Łazienka jest niezwykle istotnym pomieszczeniem w każdym domu i mieszkaniu, ponieważ każdego dnia spędzamy w niej sporo czasu. Jest to miejsce, w którym relaksujemy się podczas kąpieli, dlatego spójna aranżacja łazienki jest bardzo istotna. O czym trzeba pamiętać remontując łazienkę i jakie style aranżacji są dziś najpopularniejsze?

 

Łazienka, czyli Twój domowy azyl

 Remont łazienki jest jednym z najczęściej przeprowadzanych domowych remontów. Już sam ten fakt świadczy o tym, że lubimy zmieniać wystrój naszych łazienek. Nie jest to zaskakujące, ponieważ wygląd łazienki musi być spójny z tym jak wyglądają poszczególne pomieszczenia i pokoje w domu, czy mieszkaniu. Jeśli przeprowadziliśmy remont pokoi, to modernizacja łazienki jest nieunikniona. Tym bardziej, jeżeli kupiliśmy mieszkanie do remontu. Pierwszym i najważniejszym etapem remontu łazienki jest jej zaprojektowanie. Wbrew pozorom nie jest to wcale takie proste, jak mogłoby się wydawać. Jeżeli chcemy mieć łazienkę, która będzie spójna ze stylem, w jakim zostały zaaranżowane wnętrza, to trzeba się trochę przyłożyć.

wanna na tle kamiennej ściany

Projekt łazienki z płytką inspirowaną kamiennymi powierzchniami. Fot. Domni.pl 

Jednym z popularnych rozwiązań jest zatrudnienie specjalistów od projektowania łazienek, jednakże można to także zrobić samodzielnie. Co więcej, istnieje dziś wiele programów a także stron internetowych, które umożliwiają zaprojektowanie łazienki naszych marzeń. Jeśli chodzi o style, w których projektowane są dziś łazienki, to najpopularniejsze są nowoczesne i minimalistyczne aranżacje, które czerpią ze stylu nowoczesnego, skandynawskiego, industrialnego i loftowego.

wanna prostokątna zabudowana marmurem

Pomysł na ponadczasową łazienkę – połączenie płytek inspirowanych marmurem i drewnem. Fot. Domni.pl

Warto podkreślić, że mnogość pomysłów na aranżacje łazienki, która dostępna jest w internecie sprawia, że metamorfoza łazienki zależy wyłącznie od naszej wyobraźni i inwencji twórczej. Co więcej, elementy wyposażenia wnętrz, takie jak szafki łazienkowe, także produkowane są w różnych stylach, dzięki czemu możliwe jest spójne zaaranżowanie łazienki w jednolitym stylu. Dzięki temu każda wizyta w łazience będzie kojąca i relaksująca.

granatowa ściana w łazience

Strefa umywalkowa z modnym, geometrycznym wzorem. Fot. Domni.pl 

Gdzie szukać materiałów do remontu łazienki?

 Zakupy online stały się dziś niezwykle popularne, ze względu na pandemię koronawirusa. Dzięki internetowi jesteśmy w stanie zamówić wszystkie potrzebne rzeczy przez internet, dzięki czemu nie musimy narażać się na zakażenie COVID19. Warto podkreślić, że dotyczy to także materiałów wykończeniowych, które coraz częściej kupowane są online. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że wiele marketów budowlanych oferuje darmowe zwroty, jeżeli wybrany został zły rodzaj produktu, co zapewnia jeszcze większe bezpieczeństwo takich zakupów online

płytka strukturalna w łazience

 Strukturalna płytka jest ciekawym pomysłem na aranżację łazienki. Fot. Domni.pl

Więcej o kupowaniu materiałów wykończeniowych przez sieć można znaleźć tutaj -https://glos24.pl/lockdown-wstrzymany-remont-jak-bezpiecznie-kupic-materialy-wykonczeniowe/.

Wyświetlony 2739 razy