piątek, 24 marzec 2023 14:31

Materace kokosowe w każdym wymiarze

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
materace kokosowe materace kokosowe pixabay

Materace kokosowe to takie, które w swojej budowie mają surowiec naturalny jakim jest kokos. Materace kokosowe najdziemy wśród materacy z rdzeniem piankowym, sprężynowym a także lateksowym. Ze względu na rdzeń materaca, będą odpowiednie dla różnych grup użytkowników. Materace kokosowe z rdzeniem z pianki HR będą odpowiednie dla niemowlaków i dzieci. 

Dla dorosłych, których wybór pada na materac piankowy, najlepszym wyborem będzie materac lateksowo-kokosowy. Lateks, który stanowi rdzeń takiego materaca to pianka o bardzo dużej gęstości, dzięki czemu zapewni podparcie sylwetki osoby o większej wadze ciała. Materace kokosowe z rdzeniem sprężynowym, czyli bonellowe lub pocketowe będą odpowiednie dla osób dorosłych oraz nastolatków. Istotną kwestią przy wyborze materaca kokosowego jest waga osoby, która będzie spała na materacu oraz preferencje indywidualne. Często na materac kokosowy decydują się osoby, które otrzymały od fizjoterapeuty lub ortopedy zalecenia aby spać na materacach twardych.

Kokos w materacu – po co?

Kokos jest surowcem naturalnym. Włókna z łupiny orzecha kokosowego są suszone w odpowiednich warunkach i sprasowane tak, aby utworzyć zwartą matę. Taka mata usztywnia i utwardza powierzchnię spania. Osoby z tendencją do nadpotliwości w czasie snu powinny wybrać materac kokosowy. Wilgotne środowisko sprzyja rozwojowi bakterii i grzybów. Kokos w materacu zwiększa cyrkulację powietrza jego wnętrzu, dzięki czemu zapobiega nadmiernemu poceniu się. Kokos posiada również właściwości antyalergiczne i zapobiega rozwojowi grzybów i roztoczy.   Materace kokosowe są więc bardzo higieniczne.

Zakup materaca kokosowego w sklepie internetowym

Jeżeli decydujesz się na zakup materaca kokosowego, pamiętaj aby dobrze wybrać model. Najlepiej kupić materace w sprawdzonych miejscach . Wbrew pozorom zakupy materaca przez internet to bardzo dobre rozwiązanie. Wprawdzie w sklepie stacjonarnym można położyć się na materacu i sprawdzić czy odpowiada nam, jednak zupełnie inne odczucie możemy mieć po przespaniu się na tym samym materacu we własnym łóżku. W sklepie meblowym materac możesz testować kilka minut, więc oceniasz tylko pierwsze wrażenie, ponadto te materace testowane są przez wiele osób o różnej wadze i budowie, więc mogą być wyrobione a materac może być umieszczony na innym stelażu. Stelaż będzie miał również duży wpływ na pracę materaca i komfort spania. Najlepszą opcją jest przetestowanie materaca we własnym łóżku. Taką możliwość dają zakupy w sklepie internetowym Godre.pl, który swoim klientom daje aż 30 dni na testowanie materaca. Znajdziesz tam duży wybór modeli materacy a w razie wątpliwości w kwestii wyboru, możesz liczyć na poradę specjalistów.

Wyświetlony 423 razy