poniedziałek, 28 wrzesień 2020 13:01

Ładnie urządzone mieszkanie, a konieczność remontu

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Malowanie ścian Warszawa Malowanie ścian Warszawa

Każdy chce mieć ładnie urządzone mieszkanie, które będzie pasować do naszego gustu oraz potrzeb. Kiedy już mieszkamy jakiś czas w czterech ścianach może nam się zamarzyć większa zmiana. Największą obawą może być konieczność przeprowadzenia remontu. Czy zawsze jest on konieczny? Tak naprawdę do zmiany wystroju wnętrza nie zawsze trzeba dokonywać inwazyjnych prac remontowych. Często wystarczy pomalowanie ścian i dokupienie elementów dekoracyjnych.

 

Szybki remont bez wyrzeczeń

Ściany, sufity i podłogi to największe elementy, które mogą sprawiać, że wygląd wnętrza się nam nie podoba. Już sama zmiana kolory ścian może ożywić mieszkanie, sprawić że wygląda na bardziej przestronne lub nowoczesne. Sufity również można szybko odświeżyć. Zwykle są one tylko malowane, a więc wystarczy odświeżyć kolor. Można do dekoracji dodać listwy dekoracyjne zaznaczające łączenie sufitu ze ścianą, jeśli marzy nam się bardziej eleganckie wnętrze. 

Ile czasu potrwa taki mini remont? Tak naprawdę wystarczy odsunąć meble od ścian, zakryć je wraz z podłogą i już można przystąpić do odświeżania ścian i sufitów. Zwykle taki remont nie trwa dłużej niż 2-3 dni. A do tego nie kosztuje dużo. Jeżeli interesuje nas przemalowanie mieszkania warto skorzystać z usług tej firmy https://doskonalewnetrza.pl/cennik-uslug/malowanie-scian-mieszkan-warszawa/.

A co z podłogami? Tutaj opcji jest nawet więcej. Oczywiście, jeśli chcemy wymienić kafelki na inne płytki ceramiczne tutaj praca będzie bardziej inwazyjna, kosztowna i długotrwała. Jednakże po kilku dniach uzyskamy nową podłogę, która odmieni wnętrze. Można też skorzystać z paneli podłogowych, które bardzo łatwo można zamontować i praktycznie nie powstają przy tym odpady budowlane. Zawsze dobrą opcją jest też wykładzina. Wbrew pozorom nowoczesne wykładziny nie przypominają już tych z czasów PRL. Bardzo nowoczesnym pomysłem jest wykorzystanie samoprzylepnych płytek winylowych. Wystarczy, że mamy równą podłogę i możemy je przykleić zamiast ceramicznych kafli czy paneli. Mają nieskończoną ilość wzorów i kolorów, a więc szybko wybierzemy coś dla siebie. Jeżeli nie czujemy się pewnie w praca budowlanych, nawet tak niewielkich jak naklejanie płytek czy położenie wykładziny można skorzystać z usług  https://doskonalewnetrza.pl/.

Dodatki dekoracyjne tworzą klimat

Kiedy już zmienimy ściany, podłogi i inne większe elementy, które nam wcześniej nie pasowały, można zabrać się do dekoracji. Gdy tylko odświeżyliśmy kolor wnętrza tak naprawdę cała zmiana będzie widoczna w dobrze dekoracji. Na kanapę można narzucić kapę w odmiennym od jej tapicerki kolorze, kilka poduszek dekoracyjnych czy dodać coś na nią. Zawieszenie plakatów, kilku obrazków, a nawet oprawionych w ramki zdjęć nad kanapę będzie świetnie wyglądać w każdym mieszkaniu niezależnie od tego, jaki styl przewodni wybieramy. Klimat można też stworzyć światłem. Dodanie stojącej lampy sprawdzi się wszędzie oprócz kuchni i łazienki. W ciasnym przedpokoju można po prostu powiesić lustro, które i tak będzie bardzo praktyczne, a do tego optycznie powiększy przestrzeń. 

Wyświetlony 1291 razy