środa, 20 lipiec 2022 09:28

Jaki kamień najlepiej sprawdzi się na blaty łazienkowe? 

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
blaty łazienkowe na wymiar blaty łazienkowe na wymiar pixabay

Kamienne blaty łazienkowe to zawsze trafiony wybór. Świetnie komponują się z wystrojem niemal każdej łazienki, nadając pomieszczeniom bardziej naturalnego, luksusowego charakteru.

Są przy tym wytrzymałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne, a prawidłowo przeprowadzona impregnacja zabezpiecza ich powierzchnię przed działaniem wody i wilgoci. Blaty łazienkowe na wymiar możemy wykonać na bazie różnych gatunków kamienia naturalnego. Sprawdźmy, które z nich będą najlepszym wyborem!

Blaty łazienkowe na wymiar z granitu

Granit to jeden z najpopularniejszych gatunków kamienia naturalnego. Na jego bazie powstają nie tylko blaty łazienkowe na wymiar, ale także blaty kuchenne, posadzki, parapety, obudowy kominków i wiele innych elementów wystroju domowych wnętrz. Granit cieszy się tak dużym uznaniem głównie ze względu na swoje właściwości użytkowe – jako jeden z najtwardszych kamieni, świetnia sprawdza się we wszystkich intensywnie użytkowanych miejscach w domu. Jego atutem jest także estetyczny, ponadczasowy wygląd oraz szeroka i zróżnicowana paleta kolorystyczna, która pozwala dostosować barwę blatów do wystroju wnętrza i koloru mebli łazienkowych.

Granit jest kamieniem bardzo łatwym i mało wymagających w pielęgnacji. Wymaga rzadszej impregnacji niż inne kamienie naturalne, nie chłonie płynów, a także jest bezpieczny i higieniczny w użytkowaniu. Warto go wybrać również ze względu na łatwość jego obróbki – granitowe blaty łazienkowe na wymiar mogą być docinane na dowolne kształty i rozmiary, bez problemu można wycinać w nich także otwory na baterię, umywalkę oraz pozostałe akcesoria łazienkowe, które chcielibyśmy na stałe zainstalować na blacie.

blaty do łazienki

blaty do łazienki

Blaty łazienkowe na wymiar z kwarcytu naturalnego

Innym materiałem, który równie dobrze, co granit odnajdzie się w roli blatów łazienkowych na wymiar, jest kwarcyt naturalny. Kamień ten jest uznawany za lepszą i trwalszą alternatywę dla luksusowego marmuru oraz doskonale sprawdza się w łazience, ze względu na swoje właściwości.

Kwarcyt naturalny na tle innych kamieni naturalnych wyróżnia się przede wszystkim efektem kryształowej powierzchni, która przepięknie prezentuje się w punktowym oświetleniu LED-owym. Jest materiałem bardzo twardym, który pod tym względem przewyższa nawet sam granit – nie straszne są mu więc uszkodzenia mechaniczne, a także działanie chemii domowej i wilgoci. Jego gładka powierzchnia nie sprzyja natomiast gromadzeniu bakterii i drobnoustrojów, co docenimy szczególnie w domowej łazience.

Kwarcyt naturalny to luksusowy materiał, na którego bazie można wykonać nie tylko trwałe i estetyczne blaty łazienkowe na wymiar, ale także wiele innych elementów wystroju domowych wnętrz. Jest idealnym surowcem m. in. na parapety, blaty kuchenne, posadzki, a także okładziny ścienne. Te ostatnie cieszą się szczególną popularnością w ostatnich latach, stając się świetną i bardziej atrakcyjną wizualnie alternatywę dla klasycznych płytek łazienkowych. Bogata paleta kolorystyczna oraz różnorodność wzorów, w jakich występuje ten kwarcyt naturalny, gwarantują uzyskanie pożądanych efektów wizualnych.

Wyświetlony 705 razy