środa, 28 wrzesień 2022 14:22

Co brane jest pod uwagę podczas wyceny mieszkania?

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
sprzedam mieszkanie sprzedam mieszkanie pixabay

Jeśli chcesz sprzedać mieszkanie, musisz pamiętać, że niezbędna będzie jego wycena. To na jej podstawie ustalisz stawkę, którą chcesz otrzymać.

Musisz pamiętać, że wpływ na cenę mieszkania ma szereg czynników. Uwzględniając je, ustalisz cenę, która nie będzie ani zawyżona, ani za niska. Oznacza to, że nie stracisz na sprzedaży, ani nie będziesz mieć problemów ze znalezieniem kupca. Wycenę przeprowadza się zarówno w przypadku sprzedaży rynkowej, jak skupu mieszkań, który cieszy się coraz większą popularnością. Zobaczmy, co wpłynie na to ile warte jest Twoje mieszkanie.

Kto przeprowadza profesjonalną wycenę nieruchomości?

Oczywiście możesz próbować wycenić swoje mieszkanie samodzielnie, porównując je z innymi ofertami dostępnymi na rynku. Musisz jednak liczyć się z tym, że popełnisz poważne błędy. Fachową, profesjonalną wycenę nieruchomości przeprowadzi jedynie rzeczoznawca, który naprawdę się na tym zna. To specjalista, który wie na co zwrócić uwagę, aby wycena była rzetelna. Jeśli zdecydujesz się na przykład na skup mieszkań, możesz być pewny, że wyceną zajmie się firmą, którą wybierzesz. Jeśli postawisz na tą naprawdę dobrą, to praktycznie wszystkie opinie https://sprzedammieszkanie.com/opinie/ na jej temat będą poruszały kwestię rzetelnej, obiektywnej wyceny.

Co wpływa na wycenę nieruchomości?

To, jak wyceniona zostanie nieruchomość uzależnione jest między innymi od jej lokalizacji. Lepiej oceniane są nieruchomości położone w centrum, a także te, w pobliżu których znajdują się miejsca rekreacji. Z kolei bliskość na przykład drogi szybkiego ruchu bądź torów kolejowych sprawi, że cena spadnie. Nie bez znaczenia jest kondygnacja. Na najwyższą stawkę mogą liczyć właściciele mieszkań położonych na pierwszym piętrze. Im wyżej, tym gorzej. W najgorszej sytuacji są ci, którzy chcą sprzedać mieszkanie położone na ostatnim piętrze pięciopiętrowego bloku bez windy. Jeśli interesuje Cię skup mieszkań i zależy Ci na tym, aby wycena była w pełni profesjonalna i uczciwa, postaw na Sprzedam mieszkanie.

Wyświetlony 606 razy