wtorek, 27 wrzesień 2022 12:17

Jak urządzić sypialnie?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
szafka nocna szafka nocna pixabay

Sypialnia jest miejscem, w którym każdy chce wypocząć i zrelaksować się po ciężkim dniu. Warto w niej stworzyć przyjazną, intymną atmosferę, która będzie temu sprzyjać.

Obecnie można w sklepach dostać meble i dodatki, które pozwalają na stworzenie komfortowego i przytulnego wystroju sypialni. Zobacz, co warto wiedzieć na temat wyboru aranżacji sypialni.

Jaki styl wybrać do sypialni?

Jest wiele ciekawych stylów wnętrzarskich, które pozwalają na efektowne wykończenie wnętrza. Wybierając styl do sypialni, warto postawić na taki, który umożliwi stworzenie przytulnej i kameralnej atmosfery, z zachowaniem prostoty i nuty nowoczesności. Osoby urządzające sypialnie często wybierają aranżacje w stylu prowansalskim, który jest lekki i jednocześnie pozwala na stworzenie przytulnego wnętrza. Innym chętnie wybieranym stylem do sypialni jest skandynawski. Wnętrze to będzie też ciekawie się prezentowało, jeśli wybierzesz do niego stylistykę marynistyczną czy glamour w nieco prostszej i nowoczesnej wersji. Pamiętaj, żeby wybierać styl, który nie wymaga wielu dodatków i nie będzie przytłaczał pomieszczenia, gdyż może to utrudnić wyciszenie się i odpoczynek.

Jakie kolory powinny dominować w sypialni?

Przy wybieraniu wyposażenie do sypialni warto skupić się również na kolorach przedmiotów, które będą się tam znajdowały, a także elementów wykończenia pokoju. Powinny tu dominować przede wszystkim kolory, które działają kojąco i uspokajająco, a także ułatwiają wyciszenie się przed snem. Dlatego dobrym pomysłem będzie urządzenie sypialni w odcieniach błękitu czy fioletu. Dobrze też na psychikę działa kolor zielony, gdyż daje poczucie bezpieczeństwa. Wybieraj raczej stonowane odcienie, unikaj tych bardzo wyrazistych i „krzykliwych”. Unikach kolorów pobudzających takich jak czerwony, żółty czy pomarańczowy, gdyż mogą one dodawać energii, co może powodować problemy z zasypianiem. Jeżeli chcesz, aby te kolory znalazły się w sypialni, niech to będą jedynie niewielkie dodatki.

Jakie meble wybrać do sypialni?

Najważniejszym meblem w sypialni będzie oczywiście łóżko. Jeżeli tylko miejsce na to pozwala, warto postawić na solidny model z wygodnym materacem. Jednak warto też zwrócić uwagę na inne elementy wyposażenia wnętrza. szafka nocna, to mebel, który warto mieć w swojej sypialni. Można na niej postawić niewielką lampkę, a także odłożyć okulary czy książkę przed zaśnięciem.

Innym meblem, który dobrze jest mieć w sypialni jest pojemna szafa na ubrania z lustrem. Jeśli miejsce na to pozwoli, dobrze jest również mieć niewielką toaletkę, przy której spokojnie wykona się poranny makijaż.

Wyświetlony 659 razy