czwartek, 20 styczeń 2022 13:49

Realizacja domu pod klucz- co to znaczy i czy warto się na to zdecydować

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
budowa domu budowa domu firma New House

Początek roku to zazwyczaj moment gdy wiele osób przymierza się do rozpoczęcia budowy własnego domu. Od wielu lat Polacy realizują takie inwestycje metodą gospodarczą.

W ostatnim czasie pojawiła się jednak na rynku ciekawa alternatywa – realizacja domu pod klucz. W naszym artykule opisujemy na czym polegają oba sposoby. Wyjaśniamy też dlaczego warto rozważyć właśnie ten drugi sposób i skorzystać z oferty jednej z największych i najbardziej wyspecjalizowanych w tym firm.

Metoda gospodarcza – co to znaczy

Metoda gospodarcza to jeden z najpopularniejszych i cały czas najczęściej stosowany sposób budowy własnego domu. Oznacza in, iż inwestor indywidualny sam dobiera pod wykonawców do każdego z etapów i sam też załatwia wszystkie kwestie formalne. Wspiera go w tym procesie jedynie kierownik budowy do którego zatrudnienia obliguje nas prawo. Każdy etap inwestycji , bez względu na charakter projektu jaki realizujemy jest wtedy samodzielnie organizowany w zakresie budżetu i realizacji przez inwestora.

Realizacja pod klucz – ciekawa alternatywa

Od jakiegoś czasu na rynku jest coraz więcej firm, które odciążają inwestorów indywidualnych. Zajmują się one kompleksowo realizacją projektu na każdym etapie aż do samego końca inwestycji. Stąd nazwa takiego modelu – realizacja pod klucz. Jest to niewątpliwie wygodne i komfortowe rozwiązanie. Pozwala zaoszczędzić czas, zminimalizować ryzyko i często też zmniejszyć koszty całej inwestycji. Nie doświadczony inwestor powierzając w całości budowę nowego domu jednej firmie ma też szansę uniknąć wielu błędów. Partnera do realizacji domu pod klucz należy jedna wybrać właściwie. Warto sprawdzić doświadczenie firmy w tym zakresie, rekomendacje innych klientów oraz dotychczasowe realizacje.

Dlaczego warto sprawdzić ofertę New House

Ciekawą ofertę w zakresie realizacji domów pod klucz ma firma New House. W zakresie swoich usług mają w zasadzie każdy etap inwestycji. Oferują wsparcie w kwestiach formalnych związanych z wyborem działki, jej zakupem czy doprowadzeniem mediów i uzbrojeniem jej. Możemy z ich oferty wybrać interesujący nas projekt domu oraz poznać szczegółowo koszty jego realizacji. A sam proces budowy nie obejmuje tylko tzw. stanu surowego. W zakresie umowy jaką podpiszemy możemy liczyć też na wykończenie a nawet uprzątnięcie działki po budowie i zagospodarowanie jej.  Ponadto New House posiada wieloletnie doświadczenie i setki zrealizowanych inwestycji. To gwarantuje solidnego, sprawdzonego i bezpiecznego partnera do kompleksowej budowy nowego domu w systemie „pod klucz”.

Wyświetlony 991 razy