Skąd się to bierze? W momencie, kiedy budynek powstawał ktoś źle coś wykonywał z izolacją. Teraz woda zaczęła podchodzić pod fundament i pojawił się problemy. To nie jest tak, że zauważymy to za miesiąc czy dwa. Chyba że wody gruntowe są bardzo wysoko to woda podejdzie naprawdę szybko. Normalnie to trochę czasu zajmuje i nagle jesteśmy zaskoczeni, bo pojawiła się wilgoć na ścianie i grzyb. Czy w takiej sytuacji można będzie coś zrobić? Mamy jakieś możliwości, które nie wymagają wymiany poszczególnych elementów konstrukcyjnych? Okazuje się, że jest iniekcja murów i tym trzeba będzie się zainteresować. W ten sposób otrzymamy pomoc, na której nam zależy. Takimi zabiegami zajmują się wykwalifikowane w tym firmy. Nie warto nic robić samodzielnie, bo można tylko zaszkodzić murom i je osłabić, a to oznacza dla nas poważne problemy. Wtedy już nikt nie będzie w stanie nam pomóc. Iniekcja to najlepsze rozwiązanie, jakie stosuje się w wielu budynkach, które mają poważne problemy z wilgocią. Warto, zatem skontaktować się z firmą i porozmawiać o tym czy w naszym budynku taka metoda będzie odpowiednia? Jeśli tak to zamawiamy wykonanie całej usługi i cieszymy się suchym fundamentem i suchymi ścianami. To dla bezpieczeństwa budynku jak i naszego zdrowia jest bardzo ważne.
Rozpoczęcie wszystkich prac
Zanim zacznie się główne działanie konieczne jest sprawdzenie całego budynku. Trzeba wiedzieć jak to jest problem, a wtedy dostosowane będą metody walki z nim. Właśnie, dlatego sprawdzamy zawsze, co do powiedzenia mają eksperci. Przyjadą na miejsce, aby sprawdzić, w jakim stanie są ściany czy fundament. To bardzo ważne, aby można było zastosować taką metodę, jaka jest najbardziej skuteczna. Oni dobrze wiedzą jak się to robi, dlatego można im zaufać. Aby iniekcja zadziałała trzeba sprawdzić, z jakich materiałów wykonany został budynek. To także robią Ci sami eksperci, dlatego im szybciej się do nich zgłosimy tym będzie lepiej. Wiedza i doświadczenie są tutaj bardzo potrzebne. Im lepiej będzie przygotowana firma tym łatwiej będzie im wszystko wykonać. My czekamy wtedy na efekty końcowe i cieszymy się, że wreszcie w naszym budynku nie ma problemów z wilgocią. Taki budynek jest wtedy mocno zagrożony, dlatego nie można w nim mieszkać. Oczywiście jest to też bardzo szkodliwe dla naszego zdrowia.
Iniekcja ciśnieniowa budynku
Aby iniekcja zadziałała trzeba będzie wywiercić dużo otworów. Firma się tym zajmuje, bo wiedzą jak głębokie należy zrobić otwory, ale również wiedzą, jaka ma być ich średnia. To nie wszystko, bo otwory powinny być wykonane pod odpowiednim ciśnieniem, a wtedy wszystko będzie wykonane tak jak trzeba i będzie działać. To ma przecież bardzo duże znaczenie dla powodzenia całej operacji. Zanim jednak wywiercone zostaną otwory ściana musi być oczyszczona z tynku i farby. Ma być goła i wtedy można zabrać się za pracę. Jeśli otwory są już gotowe to przyszła teraz pora na wlanie tam specjalnego płynu. Nie robi się tego od tak tylko pod odpowiednim ciśnieniem. W ten sposób taki płyn dociera do wszystkich miejsc. Jego zadaniem jest łączyć się z wodą. Jeśli wszystko przebiegło w prawidłowy sposób to po kilkunastu minutach w otworach pojawi się żel. Wtedy wiemy, że nastąpiło wiązanie i że wszystko idzie we właściwym kierunku. Następnie trzeba będzie odczekać kolejne kilkanaście minut aż masa zastygnie. Wtedy proces iniekcji ciśnieniowej został zakończony. Jeśli otwory są w jakimś widocznym miejscu i nam przeszkadzają to można będzie je zakryć szpachlą. Jeśli nie to można tak je zostawić i nic im nie będzie. Takie otwory firma może zrobić albo na zewnątrz albo wewnątrz budynku. Oni będą decydować, które rozwiązanie jest lepsze i musimy się do tego dostosować. Ważne, aby cały proces przebiegł prawidłowo i żeby nasz budynek był wolny od wilgoci, a my będziemy bardziej bezpieczni.