niedziela, 16 październik 2022 11:45

Projekty domów z myślą o przyszłości - zajrzyj do MURATORA

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
projekty domu projekty domu mat.prasowe

Dom to budynek, który z założenia ma nam służyć przez wiele kolejnych lat. Z tego względu podczas wyboru najlepszego planu architektonicznego, powinniśmy mieć na uwadze nasze przyszłe plany, marzenia czy możliwości finansowe.

W sprzedaży znajdziemy wiele gotowych koncepcji, opracowanych w taki sposób, aby zapewniały one maksymalny komfort i ekonomię w trakcie wieloletniej eksploatacji. Czym cechują się takie projekty domów z myślą o przyszłości?

Energooszczędne projekty domów

Jednym z najważniejszych aspektów, jakim kierują się architekci przygotowujący projekty domu, jest jego energooszczędność. Współcześni inwestorzy zwracają dużą uwagę na przyszłe koszty utrzymania budynku – tak istotne w obliczu stale rosnących cen energii elektrycznej czy opału. Obiekty o niskim zapotrzebowaniu na energię cechują się prostą formą, która pozwala zminimalizować ilość mostków termicznych i ucieczkę ciepła z wnętrz. Są wyposażone w okazałe przeszklenia od strony południowej i zachodniej, umożliwiające naturalne dogrzanie i rozjaśnienie pomieszczeń za pomocą promieni słonecznych. Ich nieskomplikowane zadaszenia są wprost stworzone do montażu ogniw fotowoltaicznych lub kolektorów słonecznych, za pośrednictwem których możemy uzyskać darmowy prąd bądź podgrzać ciepłą wodę użytkową. Wiele gotowych projektów domów jest także przystosowanych do współpracy z pompą ciepła czy wentylacją mechaniczną, jeszcze bardziej zwiększającymi ekonomię użytkowania budynku.

Koncepcje komfortowych wnętrz

Domy tworzone z myślą o przyszłości są zorientowane na maksymalny komfort ich mieszkańców. Nawet mniejsze metrażowo budynki są zaprojektowane w taki sposób, aby zapewnić doskonałą wygodę i niezbędny poziom prywatności wszystkim domownikom. Oferują one praktyczny podział na strefę dzienną, w której rodzina może wspólnie spędzać czas oraz nocną, gdzie każdy znajdzie intymną przestrzeń do wypoczynku lub rozwijania swoich pasji. Wnętrza na otwartym planie ułatwiają codzienną komunikację, sprzyjają zacieśnianiu więzi międzyludzkich. Współczesne projekty domu zapewniają również łatwy dostęp do części gospodarczej czy przydomowego ogrodu, umożliwiając wygodny wypoczynek na świeżym powietrzu czy kontrolę pracy najważniejszych instalacji w obiekcie.

Nowoczesne plany architektoniczne budynków

Kolejnym elementem wyróżniającym koncepcje domów MURATORA tworzonych z uwzględnieniem przyszłych potrzeb mieszkańców jest ich nowoczesny charakter. W kolekcji pracowni architektonicznej znajdziemy propozycje cechujące się odmiennym wyglądem – zarówno wzorowane na budynkach w klasycznym stylu, jak i bardziej modernistycznych domach-kostkach czy nowoczesnych stodołach. Pomimo wyraźnych nawiązań do wybranych nurtów, takie obiekty są stosunkowo uniwersalne, dobrze komponując się ze zróżnicowanym otoczeniem – czy to podmiejskiego osiedla, czy wiejskiego siedliska. Ich szeroka gama sprawia, że można także bez większego problemu dopasować je do zapisów Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego lub Warunków Zabudowy, określających najważniejsze parametry każdego obiektu.

Wybierając projekt domu, zazwyczaj zastanawiamy się, czy będzie on wygodny i ekonomiczny w użytkowaniu. Przed podobnymi dylematami stoją również projektanci, opracowujący coraz to nowsze koncepcje architektoniczne. Z tego względu możemy być pewni, że przygotowane przez nich rozwiązania zapewnią nam optymalny komfort eksploatacji, a bieżące rachunki nie nadwyrężą budżetu przeznaczonego na ich opłacanie. W końcu wygoda i zadowolenie przyszłych mieszkańców są dla architektów najważniejsze.

Zdjęcie: Projekt M262a - Słuszny wybór - wariant I, arch. Katarzyna Słupeczańska

Artykuł sponsorowany: Gotowe projekty domów od MURATORA - https://projekty.muratordom.pl

Wyświetlony 610 razy