środa, 20 kwiecień 2022 17:44

Polski producent drzwi stalowych - nowoczesne rozwiązania laureata Forbes 2022.

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
producent drzwi stalowych producent drzwi stalowych pixabay

Drzwi stalowe to coś więcej, niż tylko sposób na odizolowanie wnętrza domu od świata zewnętrznego. Dawniej stal zbierała bardzo złe opinie w związku z jej wysoką przenikalnością termiczną i akustyczną. Dziś, dzięki dokonaniom firmy Wiked, będącej jednocześnie laureatem nagrody Forbes 2022 drzwi stalowe znów cieszą się ogromną popularnością. 

 

Mariaż klasyki i innowacji

Tym, czym wyróżnia się producent drzwi stalowych Wiked, jest połączenie klasyki i innowacyjności. Standardowa, stalowa konstrukcja została tu wzbogacona dodatkowymi warstwami termoizolacyjnymi, specjalnymi wkładkami, a także nowoczesnymi systemami ryglowań i zautomatyzowanymi mechanizmami odpowiedzialnymi za sterowanie ich pracą. Całość została zaprojektowana w ten sposób, by łączyła ona w sobie designerską klasykę i odrobinę funkcjonalnej nowoczesności. Mimo to, konstrukcja drzwiowa może być spersonalizowana zgodnie z oczekiwaniami klienta i z uwzględnieniem specyfiki danego domu lub mieszkania. 

Koniec z mostkami termicznymi

Marka Wiked postawiła nie tylko na pełną termoizolację skrzydeł drzwiowych, ale też na ograniczenie powstawania mostków cieplnych w obrębie ościeżnic. Zaizolowanie tak wąskiej, a zarazem istotnej z punktu widzenia inwestora przestrzeni to bardzo duże osiągnięcie, którego nie można nie doceniać. Co ważne, ciepła ościeżnica Termo - bo o niej mowa - zachowuje mimo to bardzo dużą wytrzymałość na oddziaływania mechaniczne, co oczywiście wpływa na zmniejszenie ryzyka penetracji skrzydła drzwiowego przez osoby trzecie. Skutkiem tego udało się uzyskać łączną izolacyjność termiczną Ud na poziomie minimum 0.79.

Wymiary i akustyka

Drzwi marki Wiked nie tylko chronią przed utratą ciepła, ale też skutecznie wyciszają wnętrze domu i mieszkania. Co ciekawe, charakteryzują się one bardzo małą grubością, wynoszącą zaledwie 86 mm. Mimo to, ich poziom izolacji akustycznej sięga aż do 32 dB. Oznacza to, że skrzydło drzwiowe może nie tylko izolować od otoczenia przestrzeń kuchni lub salonu, ale też i sypialni. Ma to szczególnie istotne znaczenie w przypadku konstrukcji mieszkań, w których relatywnie niewielką przestrzeń użytkową wykorzystuje się w jak najbardziej efektywny sposób. Ciekawostką niech będzie fakt, że wysoki poziom izolacji akustycznej utrzymuje się tu mimo stalowej struktury skrzydła drzwiowego. 

Wysoka klasa bezpieczeństwa

Drzwi oferowane przez firmę Wiked mogą być - na specjalne życzenie klienta - zaprojektowane zgodnie z normą RC2, która określa stopień ich ochrony przed włamaniem. Konstrukcje spełniające ten wymóg wyposażone są najczęściej w aż dwa zamki, z których pierwszy (centralny) posiada aż osiem rygli, a górny trzy rygle. Co więcej, ważnym elementem skrzydła są też trzy bolce antywyważeniowe, które zapewniają jeszcze wyższy poziom ochrony przed włamaniem. Warto podkreślić, że zasada ta dotyczy zarówno drzwi litych jak i przeszklonych.

Mówiąc wprost - drzwi firmy Wiked jak najbardziej zasługują na nagrodę. Wyróżniają się one nie tylko funkcjonalnością, ale też wysokim stopniem ochrony i dopracowaniem pod każdym względem.

Wyświetlony 790 razy