środa, 02 wrzesień 2020 15:34

Płyty gipsowo-kartonowe – materiał do zadań specjalnych

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Płyty gipsowo-kartonowe Płyty gipsowo-kartonowe

Łatwość obróbki i lekkość płyt gipsowo-kartonowych to zalety, dzięki którym stały się one popularne. Wykańcza się nimi wnętrza i można wykorzystywać je do tworzenia różnych konstrukcji. Poza standardowymi płytami są też specjalne, które mogą znaleźć się w różnych pomieszczeniach, nawet w łazience.

 

Prosty sposób na eleganckie ściany i sufity 

Ładne, eleganckie ściany i sufity to powierzchnie równe i gładkie. Gdy takie nie są, można łatwo i szybko to zmienić. Wykorzystując dla takich celów płyty gipsowo-kartonowe, ma się pewność dobrego efektu. Bez problemu też wytnie się w nich otwory na gniazdka elektryczne i kontakty. Mogą posłużyć nie tylko do wyrównania sufitu, ale też do jego uatrakcyjnienia. Montuje się w nich oprawy oświetleniowe. Mogą znajdować się na części sufitu czy tworzyć płaszczyzny o różnej wysokości. 

Jeśli nie ma ścian, a przydałyby się, bo potrzebne jest kolejne pomieszczenie, ten materiał to także dobry wybór. Robiąc ściany działowe z płyt gipsowo-kartonowych, unika się poważnych prac remontowych. Nowa ściana powstanie szybko i bez dużego bałaganu. 

Płyty gipsowo-kartonowe w kreowaniu wnętrza 

Płyty to materiał idealny do kreowania wyglądu przestrzeni. Można tworzyć z nich niskie ścianki i w ten sposób oddzielić część wnętrza. W sypialni ukryje się za taką przegrodą biurko, by nie było widoczne z łóżka. Chętnie wykorzystuje się płyty gipsowo-kartonowe na zabudowy o różnym przeznaczeniu. Pozawalają zagospodarować wnękę. Można zrobić półki na swoją kolekcję książek czy ozdób. W łazience takimi płytami można zabudować pralkę. Zakryje się ją w części i zyska praktyczny blat. 

By efekt pracy z wykorzystaniem płyt gipsowo-kartonowych był satysfakcjonujący, konieczne jest spełnienie pewnych warunków. Chodzi o staranność pracy, czyli np. dobre wymierzenie płyt. Trzeba też wybrać rodzaj płyty i sposób jej montażu, aby było to adekwatne do tego, co zamierza się zrobić. Wybierając, uwzględnia się też rodzaj pomieszczenia. 

Więcej o możliwościach płyt g-k przeczytasz na stronie https://www.siniat.pl/pl-pl

Wyświetlony 2009 razy