wtorek, 26 październik 2021 12:41

Nowoczesna i ekologiczna ślusarka aluminiowa

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Ślusarka aluminiowa Ślusarka aluminiowa pixabay

Aluminium jest materiałem używanym od dawna do produkcji drzwi i okien, ale zwykle dotyczyło to głównie budownictwa przemysłowego.

W budownictwie jednorodzinnym ślusarka z aluminium zaczęła być wykonywana niedawno. Jej popularność rośnie głównie dzięki coraz większej powszechności nowoczesnego stylu w architekturze. Drugi powód to większa świadomość inwestorów, którzy doceniają właściwości użytkowe ślusarki aluminiowej. Jest to doskonała alternatywa dla wersji drewnianej oraz PCV. Ponadto materiał ten świetnie komponuje się z elewacjami budynków utrzymanych w minimalistycznym stylu.

Szerokie zastosowanie

Właściwości aluminium powodują, że materiał ten może być wykorzystywany w bardzo szerokim aspekcie. Ma stosunkowo niski ciężar, jest łatwy w obróbce, a przy tym bardzo wytrzymały. Aluminium można swobodnie formować, giąć i wyciskać, jak również skrawać, frezować i nawiercać. Ponadto pozwala ograniczyć zapotrzebowanie na energię podczas całego procesu produkcji. Aluminium jest cenione ze względu na niski stopień korozji, co powoduje, że można je malować na praktycznie każdy kolor za pomocą farb proszkowych. Z powodzeniem może zastąpić stal i dlatego jest stosowane w wielu dziedzinach, między innymi w stolarce.

Trwałość i bezpieczeństwo

Duża wytrzymałość aluminium pozwala wykorzystać je nie tylko podczas produkcji typowych okien, ale także konstrukcji o nietypowych wymiarach. Przykładem mogą być nietypowe kształty okien oraz duże nowoczesne przeszklenia. Jest to istotna różnica w stosunku do materiału takiego jak PCV, który nie pozwala na produkcję okien o bardzo dużym wymiarach. Drewno nie jest natomiast odpowiednim materiałem dla wielu osób ze względu na konieczność ciągłej pielęgnacji oraz możliwość szybkiego wypaczenia.Istotną cechą aluminium jest również duża odporność na zmienne warunki atmosferyczne. Nie odkształca się w wysokich temperaturach, nie blaknie tak bardzo jak drewno lub PCV i można je wykończyć na wiele sposobów. Aluminium jest mocne i trwałe. Z tego względu używa się je do produkcji drzwi i okien antywłamaniowych, które muszą zapewnić wyższy poziom bezpieczeństwa.Z uwagi na swoje właściwości materiał ten może z powodzeniem służyć bardzo długo.

Ślusarka aluminiowa to inwestycja na wiele lat, pozwalająca ograniczyć koszty eksploatacji budynku. Elewacja wykonana z tego materiału będzie wyglądała doskonale w całym okresie użytkowania. Dodatkowo ślusarka aluminiowa jest łatwa w pielęgnacji, a po wykorzystaniu można ją poddać recyklingowi. Jest to nowoczesne i ekologiczne rozwiązanie dla każdego domu.

Wyświetlony 975 razy