poniedziałek, 03 sierpień 2020 17:10

Domy szkieletowe projekty

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Domy szkieletowe Domy szkieletowe

Domy szkieletowe to w naszej części Europy dość duża nowość. Ten rodzaj budownictwa najbardziej popularny jest w Stanach Zjednoczonych Ameryki oraz Kanadzie i to właśnie tam, możemy znaleźć największą ilość domów szkieletowych.

Domy te nazywane są także często „kanadyjczykami” ze względu na najczęstsze występowanie. Wokół tematyki domów szkieletowych narosło sporo mitów, dlatego dobrze jest potwierdzić jakie mają one zalety i dlaczego stają się coraz bardziej popularne.

Dom szkieletowy, czyli innowacyjne podejście do budownictwa

Ludzie do wszystkiego, czego nie znają, podchodzą z dużą dozą ostrożności. Dlatego też na temat domów szkieletowych powstało wiele mitów, które zniechęcają inwestorów. Jednym z najczęściej powtarzanych mitów jest to, iż domy szkieletowe nie sprawdzają się w naszym klimacie, bo się zbyt szybko wychładzają. Takie stwierdzenie jest oczywiście nieprawdziwe, gdyż po pierwsze w Kanadzie i USA (szczególnie północnych stanach) panuje klimat bardzo zbliżony do naszego, a po drugie domy szkieletowe, które są ocieplone, z powodzeniem funkcjonują jako domy całoroczne. Co więcej, domy budowane w tej technologii stawiane są bardzo szybko, ze względu na prostą, drewnianą konstrukcję. Dzięki temu jest to idealne rozwiązania dla wszystkich, którzy nie mogą doczekać się przeprowadzki do swojego nowego domu. Domy szkieletowe projekty są stosunkowo tanie, dlatego są one nie tylko ekologiczne, ale także i ekonomiczne.

Dlaczego domy szkieletowe są dziś tak popularne?


Kanadyjczyki” posiadają wiele zalet, dzięki którym coraz większa ilość inwestorów decyduje się na domy budowane w technologii szkieletowej. Do najważniejszych zalet należą:

  • szybkość budowy,
  • koszt,
  • możliwość budowy nawet w porze zimowej,
  • lekka konstrukcja,
  • szybkie nagrzewanie się.

Choć domy szkieletowe kojarzone są głównie z Ameryką Północną, to ich popularność sprawiła, że spotyka się je coraz częściej w wielu zakątkach świata, w tym także i w Polsce. Technologia budowy domów szkieletowych stale się rozwija, dlatego stają się one standardem ekonomicznego i szybkiego budownictwa.

Wyświetlony 2480 razy