sobota, 27 czerwiec 2020 17:57

Fontanna, czyli wodna architektura, która zachwyca od tysiącleci

Oceń ten artykuł
(30 głosów)
Wodna architektura Wodna architektura

Fontanny od tysiącleci sprawiają, że człowiek, który na nie patrzy, uspokaja się i relaksuje. Kojący dźwięk chlupoczącej wody, która spada kaskadami jest czymś, co z łatwością wprowadza każdego w stan odprężenia. Popularność fontann jest dziś tak samo duża jak setki lat temu. Dzisiejsze fontanny są całkowicie innym doświadczeniem ze względu na zaawansowaną technologię, która pozwala zrobić z pomocą fontanny, światła i muzyki prawdziwe show zachwycające każdego.

 

Skąd wzięły się fontanny?

 

Człowiek od zawsze bacznie obserwuje przyrodę, która otacza go z wszystkich stron. Woda jest najważniejszym żywiołem, bez którego życie nie jest w stanie istnieć, dlatego kult wody jest obecny w ludzkiej cywilizacji od samych jej początków. Pierwsze fontanny zaczęto budować jeszcze w starożytnej Mezopotamii, czyli około 5 tysięcy lat temu.

Przez wieki fontanny były używane jako element rozrywkowy. W niektórych średniowiecznych klasztorach fontanny służyły także do rytualnego obmycia. Współczesne fontanny są niesamowitym połączeniem nowoczesnych technologii z potęgą żywiołu. Dzięki zaawansowanym urządzeniom możliwe jest tworzenie zapierających dech w piersiach efektów wody, światła i dźwięku. Wodne efekty pozwalają tworzyć ze strumieni wody niebywałe kształty i wzory geometryczne, a wodne efekty specjalne zapewniają najwyższy poziom rozrywki.

Dziś niekwestionowani liderzy w tej branży tworzą niesamowite fontanny na całym świecie. Ich imponujące konstrukcje można podziwiać w wielu miejscach. Dzisiejsze fontanny to nie tylko strzelająca do góry woda, ponieważ najpopularniejsze są obecne wodne tunele pod którymi można swobodnie przechodzić, niezwykłe kształty tworzone za pomocą strumieni wody, jak np. wodne drzewa, wodne labirynty, czy też interaktywne fontanny, którymi można sterować.

Dużą popularnością cieszą się także multimedialne pokazy, w których woda, światła i muzyka tworzą jednolite i imponujące show. Warto dodać, że takich obiektów z roku na rok przybywa, dzięki czemu coraz większa ilość osób może cieszyć się z niezwykłych i imponujących pokazów.

 

Woda, światło i muzyka, czyli uczta dla wzroku i słuchu

 

Multimedialne pokazy to doskonały sposób na spędzanie wolnego czasu z bliskimi i przyjaciółmi. Takie multimedialne fontanny stanowią bardzo ciekawą alternatywę dla np. wyjścia do kina, dlatego popularność wszelakich form fontann zwiększa się zauważalnie.

Wyświetlony 1368 razy